V plzeňském DEPU zavoní káva. Chystá se festival Lógr
Káva, ilustrační foto, zdroj: Pixabay
Káva, ilustrační foto, zdroj: Pixabay

V plzeňském DEPU zavoní káva. Chystá se festival Lógr

26 května, 2023 0 Od Pavel Žižka

Poslední květnovou neděli zavoní celým areálem plzeňské kreativní zóny DEPO2015 výběrová káva ze všech koutů světa. Návštěvníci ji tu budou moci ochutnat i se o ní dozvědět spoustu zajímavých informací. To vše v rámci festivalu Lógr.Festival návštěvníky provede vším, co se kávou souvisí, počínaje pěstováním, přes přípravu až po samotné ochutnávání kávy. Můžete se tu naučit, jak poznat dobrou kávu a jak ji připravit jako profesionál. V Tržnici DEPO bude možnost si vybrat mezi nejlepšími pražírnami z okolí a případně si dokoupit i potřebné vybavení k přípravě té nejlahodnější kávy.

Organizátoři festivalu chtějí nejen ukázat rozmanitost výběrové kávy, ale i rozmanitost jejího využití, Nejde totiž jen o lahodný nápoj, ale používá se i v jiných oblastech od kosmetiky až po zemědělství.

Na Lógru poznají návštěvníci svět kávy i z pohledy pěstitelů a baristů. To díky přednáškám o konkrétních farmách, o složitostech pěstování i dopravy a také díky workshopům, na kterých se seznámí s přípravou kávy a s různorodostí chutí.

Festival Lógr se v plzeňskému DEPU 2015 koná v neděli 28. května od 10 do 18 hodin.
Zdroj: Kudyznudy