Na Kozlu se bude hodovat
Zámek Kozel z ptačí perspektivy, foto: Al.trcka, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=74433040
Zámek Kozel z ptačí perspektivy, foto: Al.trcka, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=74433040

Na Kozlu se bude hodovat

7 června, 2023 0 Od Pavel Žižka

Víno a jídlo na zámku Kozel. Takto jednoduše se jmenuje gastronomický festival, jehož 5. ročník se nejnavštěvovanějším západočeském zámku koná v neděli 18. června.

I letos se tak můžete nechat unášet geniem loci loveckého zámku Kozel ve spojení s nezapomenutelným gastronomickým zážitkem. Milovníky vína potěší 14 pečlivě vybraných tuzemských vinařství, která vám nabídnou to nejlepší ze své produkce. Připraveny budou i tři desítky stánků a food trucků s pestrým sortimentem skvělého jídla a pití. Kouzelná zákoutí zámeckého parku budou vyhrazená odpočinku a konzumaci občerstvení, prostě pikniku.

V rámci doprovodného programu vystoupí saxofonistka KJ Sax. Mluveným slovem bude provázet Luděk Holý. A myslelo se i na děti. V permanenci bude skákací hrad, několik dobových atrakcí, tvořivých dílen nebo malování na obličej. Po celý den pak budou probíhat komentované prohlídky zámku – Interiérová expozice evokující atmosféru a vývoj bydlení od rokoka po napoleonský empír.

Vstupné na akci je zdarma. Komentované prohlídky zámku jsou zpoplatněny. K degustování vína nutno zakoupit festivalovou sklenici v ceně 60 Kč.
Zdroj: Kudyznudy