Na některých středních školách v Plzeňském kraji jsou stále volná místa
Škola, ilustrační foto, zdroj: Pixabay
Škola, ilustrační foto, zdroj: Pixabay

Na některých středních školách v Plzeňském kraji jsou stále volná místa

8 května, 2023 0 Od Pavel Žižka

Velmi stresující období v těchto dnech zažívají někteří žáci 9. tříd a jejich rodiče. Přijímačky na střední školy mají za sebou a ti šťastnější už i informaci o přijetí na některou z nich. Silný populační ročník ale naráží na omezenou kapacitu středních škol. Řada deváťáků tak stále neví, zda a kam v září nastoupí.

Plzeňský kraj, stejně jako ostatní kraje, nabízí pravidelně aktualizovaný seznam středních škol a oborů, kde dosud evidují volná místa. Dobrou zprávou je, že některé školy stále volná místa mají. A to platí i pro maturitní obory. Pokud tedy deváťáci neprojdou úspěšně odvolacím řízení proti rozhodnuti o (ne)přijetí po prvním kole přijímacího řízení, mohou to stále zkusit ve druhém kole. Další dobrou zprávou je i fakt, že pro druhé kolo není omezen počet přihlášek, které budoucí studenti mohou podat. V prvním kole se každý mohl hlásit pouze na dvě školy, resp. na dva obory.

Aktualizovaný seznam volných míst na středních školách v Plzeňském kraji najdete na http://kevis.plzensky-kraj.cz/doprava/skoly_2023.php.