Na titul Stavba roku Plzeňského kraje je nominováno 21 staveb. Rokycansko zastupuje mirošovská radnice
Zrekonstruovaná mirošovská radnice, foto: Pavel Žižka
Zrekonstruovaná mirošovská radnice, foto: Pavel Žižka

Na titul Stavba roku Plzeňského kraje je nominováno 21 staveb. Rokycansko zastupuje mirošovská radnice

25 června, 2023 0 Od Pavel Žižka

V soutěži Stavba roku Plzeňského kraje postoupilo 21 stavebních děl do nominací, z nichž odborná porota vybírá letošní vítěze. Rozhodovat o udělení jedné z cen bude letos opět také veřejnost.

Hlasování o tom, která ze staveb si odnese Cenu veřejnosti, probíhá do 27. srpna na nově spuštěné online mapě Stavby roku Plzeňského kraje. Ta krom aktuálních soutěžních děl představuje všechny oceněné stavby od roku 2016 jako turistické cíle. Na www.mapastavbyrokupk.cz si lze každou ze staveb prohlédnout  na fotkách i videích a díky umístění na mapě a GPS souřadnicím k ní jednoduše cestovat a v neposlední řadě tu každý může hlasovat. Součástí Stavby roku je totiž též cena veřejnosti.

Většinu nominovaných staveb najdete v Plzni. Tachovsko či severní Plzeňsko svého zástupce nemá vůbec. Rokycansko pak v soutěži reprezentuje nové zrekonstruovaná radnice v Mirošově. Ta nominaci na titul Stavba roku Plzeňského kraje 2022 získává za komplexní přístup k řešení úpravy původního objektu. Vznikla tak moderní multifunkční budova odpovídající dnešním potřebám pro správu a řízení města.

V objektu najdeme na jednom místě úřady určené pro občany, kanceláře vedení města a zasedací a společenské prostory. Aby byly služby rekonstruovaného objektu úplné, bylo podkroví radnice využito pro novou obřadní svatební síň, která, svým řešením, překvapivě asociuje prostor kaple. Hlasovat přímo pro mirošovskou radnici můžete pod odkazem: https://www.mapastavbyrokupk.cz/rekonstrukce-radnice-v-mirosove/

zdroj: Radka Šmídlová, Plzeňský kraj