Nejlepší cestáři jsou z Plzeňského kraje!
Účastníci Cestářského rodea, zdroj foto: Plzeňský kraj

Nejlepší cestáři jsou z Plzeňského kraje!

11 listopadu, 2022 0 Od Pavel Žižka

Nekvalitní zimní údržby se silnic se obyvatelé Plzeňského kraje nemusejí bát. Minimálně po personální stránce je na tom Správa a údržba silnici Plzeňského kraje skvěle. Nejlepší dva účastníci mistrovství republiky v dovednostech řidičů posypových nákladních vozidel v jízdě zručnosti totiž pochází z našeho kraje.

Krajské správy a údržby silnic z jednotlivých krajů Čech a Moravy letos vyslaly své reprezentanty do Hořovic, kde se v pátek 30. září 2022 konal 5. ročník této soutěže – Cestářského rodea. Vedení Plzeňského kraje vybralo ze všech svých středisek dva zástupce.

Jedním z nich byl pracovník střediska Horažďovice František Řepík mladší, jenž dokázal s poměrně velkým náskokem soutěž ovládnout. Mistr republiky z Újezdu u Chanovic zručnost zdědil po své mamince, která ho od malička vedla k pracovitosti. Františka Řepíka běžně můžeme vídat, jak udržuje silnice nejen na Horažďovicku. V případě potřeby pomáhá i na dalších cestách okresu Klatovy.

Druhým v pořadí a zároveň druhým řidičem z Plzeňského kraje byl V. Kopta, který tak obhájil loňský titul vicemistra republiky. Třetí místo v jízdě zručnosti obsadil M. Rybenský z Pardubického kraje.

Účastníci mistrovství ČR v dovednostech řidičů posypových nákladních vozidel v jízdě zručnosti musí ve dvou kolech absolvovat vytyčenou trať a prokázat schopnosti v devíti dovednostních disciplínách. Soutěž zahrnuje například slalom vozidla, přesnost zastavení, manipulaci s překážkami, ovládání speciální sněhové radlice či přesnost couvání.

zdroj: Plzeňský kraj