Jarmark, koncerty i charitativní běh – tak bude vypadat advent v Třemošné
Advent v Třemošné, zdroj foto: Město Třemošná

Jarmark, koncerty i charitativní běh – tak bude vypadat advent v Třemošné

11 listopadu, 2022 0 Od Pavel Žižka

Město Třemošná chystá na období adventu a Vánoc tradičně velmi bohatý program. Zahájí jej rozsvícením vánočního stromu v pátek 25. listopadu v 17 hodin a zakončí přesně o měsíc později Českou mší vánoční Jakuba Jana Ryby v kostele v Ledcích.

Hned v sobotu 26. listopadu se u domu Exodus sejde spousta obyvatel Třemošné i okolních měst a obcí. Právě tady jednu hodinu po poledni začne tradiční jarmark U Kapličky. Nabízet se budou řemeslné výrobky, mošt i dobroty z jablek a spousta dalšího zboží i občerstvení. Odpoledne oživí vystoupení žáků Mateřské i Základní umělecké školy. Současně s jarmarkem se budou v DDM Kamarád v Tyršově ulici vyrábět vánoční dekorace. A na závěr programu bude v zahradě Domu Exodus rozsvícen betlém, který až do ledna všem kolemjdoucím připomene, že je tu období klidu a míru.

V DDM Kamarád se hned další sobotu připraví na Mikuláše. Nadílku tu totiž děti dostanou už 3. prosince. A kromě sladkostí se mohou těšit i na pohádku. Tu O statečné princezně Máně zaručeně ještě neviděly ani neslyšely.

Bronzová adventní neděle začne pěkně zostra. Už v 9 hodin ráno se v areálu Tatranu Třemošná začnou scházet sportovci. Koná se tu totiž charitativní běh pro Exodus nazvaný SPOKE RUN. Dětské závody začínají v 10 hodin dopoledne a na start toho hlavního se běžci postaví o hodinu později. Veškeré zaplacené startovné půjde přímo na účet Sdružení občanů Exodus.

Adventní koncerty v Třemošné začnou v pátek 9. prosince právě v domě Exodus. V úterý 20. prosince čeká adventní koncert žáky třemošenské ZUŠky v plzeňském Parkhotelu a o den později se koná zpívání na schodech v budově základní školy. Ta má mimochodem 15. prosince den otevřených dveří spojený s jarmarkem, kde bude možné zakoupit výrobky, které vznikly pod rukama místních školáků.

Co by to bylo za Štědrý den bez koled? Za domem Exodus se ve dvě odpoledne sejdou všichni, kdo se už nebudou moci dočkat Ježíška, aby si napínavé čekání zkrátili společným zpíváním, samozřejmě i se svařákem nebo horkým čajem v ruce.

Program pak vyvrcholí na Boží hod vánoční už zmíněnou Českou mší vánoční v kostele v Ledcích. Třemošná zkrátka zažije advent, jak má být.

Kompletní program adventu v Třemošné: