Největší horko je tu. A v Plzni bude zřejmě nejtepleji z celé ČR!
Jasno, ilustrační foto, zdroj foto: Pixabay
Jasno, ilustrační foto, zdroj foto: Pixabay

Největší horko je tu. A v Plzni bude zřejmě nejtepleji z celé ČR!

15 července, 2023 0 Od Pavel Žižka

Sobota 15. července je dozajista nejteplejším dnem dosavadního průběhu léta a s velkou pravděpodobností půjde i nejteplejší den letošního roku. Podle Českého hydrometeorologického ústavu bude s velkou pravděpodobností nejtepleji z celé republiky právě u nás na Plzeňsku.

Výstrahu pro dnešní den meteorologové postupně zpřísňovali. Nakonec „oranžová“ výstraha platí pro celé území České republiky. Teplota má vystoupat až k 38°C. V kombinaci se suchem a vysokou intenzitou UV záření tak platí doporučení mezi desátou dopoledne a čtvrtou odpoledne raději vůbec nevycházet ven. Pokud už musíte, pak používat pokrývku hlavy, opalovací krém a dodržovat pitný režim. Nejvyšších teplot přitom má být dosaženo až poměrně pozdě odpoledne, kolem 16. hodiny.

Na Twitteru se pracovníci Českého hydrometeorologického ústavu pustili do tipovačky s veřejností, na které stanici bude dosaženo nejvyšší teploty a jak vysoká tato teplota bude. Dopolední odhad odborníků obyvatele Plzeňska nepotěší. Nejvyšší naměřenou teplotu v rámci celého Česka tipují na stanici v Plzni na Bolevci, a to 38,4°C. (Edit v 15:30: Tato teplota již byla překročena před patnáctou hodinou. Vypadá to, že padne i hranice 39°C)

Vůbec nejvyšší naměřená teplota na území ČR byla 40,4°C. Meteorologové tvrdí, že téměř jistě překonán nebude. A co vy? Zkusíte si tipnout, kam až rtuť teploměru vyšplhá a kde bude nejtepleji?

zdroj: Český hydrometeorologický ústav