Draft není jen v NHL. Hned čtyři plzeňští hokejisté draftováni do juniorské CHL v prvním kole
Junioři HC Škoda Plzeň, zdroj foto: HC Škoda Plzeň
Junioři HC Škoda Plzeň, zdroj foto: HC Škoda Plzeň

Draft není jen v NHL. Hned čtyři plzeňští hokejisté draftováni do juniorské CHL v prvním kole

15 července, 2023 0 Od Pavel Žižka

Na konci června se konal draft NHL, v němž si plzeňského Marcela Marcela vybralo Chicago. Na začátku července pak proběhl CHL Import Draft, kde si kanadské týmy vybíraly hráče do své juniorské soutěže. A zájem byl i o borce z plzeňské líhně talentů.

Pro HC Škoda Plzeň šlo o velmi úspěšný draft. Hned v prvním kole byli vybráni čtyři plzeňští hráči. Ti tak mají možnost volby, jestli v příští sezóně zůstanou v Plzni, nebo se vydají získávat zkušenosti za oceán.

Nejvýše draftovaným Plzeňákem byl na 19. místě obránce Adam Jiříček. Ten v minulé sezóně už v šestnácti letech debutoval v Tipsport extralize. Ve dvanácti zápasech v nejvyšší hokejové soutěži si připsal dvě gólové přihrávky. K tomu velmi úspěšně nastupoval i za juniorku a dorost. Český hokej v něm má velký talent.

O dvě pozice později byl draftován Adam Titlbach. Litvínovský rodák se do plzeňského celku přesunul v lednu roku 2022 z Chomutova a svými dobrými výkony hned pomohl dorostu k mistrovskému titulu. I v minulé sezóně prokázal šikovný útočník svou výjimečnost, kdy se plně adaptoval mezi juniory a posbíral hezkou řádku kanadských bodů.

22. pozice draftu CHL patřila Jakubu Vondrašovi. Devatenáctiletý brankář byl minulý rok draftován do NHL Carolinou, ale ještě loňský ročník strávil v plzeňské juniorce. Premiéru si odbyl i ve druhé nejvyšší soutěži za Šumperk, když proti Zlínu odchytal polovinu zápasu. Už nyní je jasné, že Vondraš vyrazí sbírat zkušenosti za oceán a příští sezónu odehraje v zámoří za Subury Wolves.

Čtvrtým draftovaným Západočechem byl obránce Josef Eichler. Odměnou za jeho tvrdou hru není jen 52. příčka na draftu, ale i to, že si vysloužil pozvánku na mistrovství světa osmnáctiletých, které v dubnu hostilo Švýcarsko.