Nová energická hudba ze západu Čech: Rambanbám vydal dva nové singly
Skupina Rambanbán, foto: Josef Petřík
Skupina Rambanbán, foto: Josef Petřík

Nová energická hudba ze západu Čech: Rambanbám vydal dva nové singly

12 května, 2024 0 Od Pavel Žižka

Máte rádi hudbu plnou energie? Pak by vám určitě nemělo uniknout, že hudební uskupení Rambanbám poslalo do světa jej další dávku v podobě dvojice nových singlů. Její ska-punková dílka můžete už nyní vidět třeba na Youtube a těšit se na ně můžete i na koncertech.

Kapela Rambanbám byla založena v roce 2011 a dnes je pevnou součástí plzeňské hudební scény. Tato osmičlenná skupina z Plzeňska se specializuje na skládání vlastních písní, což je jasně patrné z jejich dvou studiových alb a jednoho garážového alba, která už Rambanbán poslal do světa. V roce 2024 kapela pokračuje v nastolené tradici inovace a uměleckého vývoje s vydáním dvou singlů, které osvěžují český hudební průmysl.

Singl „Napořád“: Příběh ska-punkového melancholika v průběhu let

Vydání 5. května 2024, singl „Napořád“ nabízí unikátní spojení ska a punkových prvků s nádechem melancholie. Píseň reflektuje trpké a sladké momenty života nás všech, které s přibývajícími lety dostihnou každého z nás. Nahráno a smícháno bylo začátkem roku ve Studio Garage v Chotěšově, text napsal Antonín Jablonický a Eliška Ausbergerová. „Napořád“ zůstává věrné energickému, ale zamyšlenému vybarvení ska-punk žánru, který kapela drží ve svém renomé.

Videoklip k singlu natočil a vyprodukoval plzeňský umělec Jan „Lichťa“ Lichtenberg. Hlavní role ve videu obsadili Jiří Vondrovic, frontman kapely Diagnoza Exitus, punkový veterán Jakub Dvořák a Petra Adamcová, oblíbená influencerka z Instagramu. Na projektu se podílelo přibližně padesát kreativců, ať už jde o světla, techniku nebo komparz, což zdůrazňuje hluboké komunitní kořeny kapely.

Singl „Swinčík“: Osud smolaře v rytmu ska, v inspiraci electro swing

Vydání 7. dubna 2024, singl „Swinčík“ přináší svěží elektro swingový nádech, který vypráví o osudu věčného smolaře tančícího proti svému osudu. Klip, který kombinuje animaci s lyrickými prvky, byl vytvořen Klárou Prchalovou, alias GWANDA, talentovanou vizuální umělkyní a absolventkou plzeňské školy designu.

Píseň byla, stejně jako „Napořád“, vyprodukována ve Studio Garage pod taktovkou Petra Kyriana a prošla pečlivým mixem a masteringem. Text pro Swinčík napsali Antonín Jablonický a Bohumír Liška.

zdroj: Josef Petřík, kapela Rambanbán