Petr Čech bude chytat za hokejového britského obhájce titulu
Petr Čech v brance Oxford City Stars, zdroj foto: Oxford City Stars
Petr Čech v brance Oxford City Stars, zdroj foto: Oxford City Stars

Petr Čech bude chytat za hokejového britského obhájce titulu

15 listopadu, 2023 0 Od Dominik Rejthar

Nejedná se o Apríl. Dříve jeden z nejlepších fotbalových gólmanů na světě Petr Čech bude nově hájit brankoviště v hokejovém klubu Belfast Giants, který v hokejové Lize mistrů porazil extraligové Pardubice.

Jedenačtyřicetiletý rekordman v počtu (fotbalových) reprezentačních startů přišel do elitního celku britské soutěže jako dočasná výpomoc z druholigového týmu Oxford City Stars.

„Velmi si vážíme pomoci Oxford City Stars i samotného Petra. Je to uznávaný a úspěšný sportovec, který ví, co je potřeba k výkonu na nejvyšší úrovni. Jeho pomoc během hostování bude neocenitelná,“ uvedl trenér Belfastu Adam Keefe, jehož tým v říjnu v Lize mistrů porazili Pardubice 3:2.

Plzeňský rodák zahájil hokejovou kariéru v roce 2019 po konci fotbalové kariéry v týmu Guildford Phoenix. Bývalý gólman Chelsea, Arsenalu, Rennes nebo Sparty s mužstvem ze čtvrté hokejové soutěže vyhrál ligu, play off i pohár. Loni v listopadu přestoupil do Chelmsfordu, s nímž si v letošním roce zahrál finále poháru. V červnu odešel do Oxfordu. A nyní bude chytat za obhájce britského titulu.

„Kontaktoval mě Steve Thornton z Belfastu a zeptal se, jestli by si nemohli na nějakou dobu Petra vypůjčit, aby jim pomohl. Pro Čecha je to velká příležitost. Jsme rádi, že jeho schopností si všimli i zástupci na úrovni Elite League,“ řekl generální ředitel Oxfordu Shane Moore. „Nepochybuji, že Petr si tuto zkušenost užije a vrátí se do našeho klubu ještě silnější,“ dodal.

zdroj: Belfast Giants