Plzeň má nová parádní trika – Plzeň by Akrobad
Nová kolekce Plzeň by Akrobad, zdroj foto: Plzeň - Turismus
Nová kolekce Plzeň by Akrobad, zdroj foto: Plzeň - Turismus

Plzeň má nová parádní trika – Plzeň by Akrobad

20 srpna, 2023 0 Od Pavel Žižka

Plzeň je město na čtyřech řekách, kde se zrodilo to nejlepší pivo na světě. Jezdí tu žluté tramvaje, zelené trolejbusy a červené autobusy. Tyto barvy vychází z plzeňského městského znaku. Plzeň má nejvyšší kostelní věž Česka, jednu z pěti největších synagog na světě, ale i industriální panoramata a slavnou Škodovku…

To všechno je Plzeň a to vše se prolíná na nových upomínkových předmětech, které jsou nově v prodeji v Turistickém informačním centru města Plzně na náměstí Republiky a u hlavního nádraží.

Novou kolekci upomínkových předmětů připravila městská příspěvková organizace Plzeň – TURISMUS, a kromě zmíněných míst je také k dostání na eshop.visitplzen.eu.

Autorem ilustrací, které jsou na upomínkových předmětech, je výtvarník Akrobad. Je autorem i velkoformátových maleb ve veřejném prostoru a jeho dílo je k vidění například na opěrné zdi v Malostranské ulici v Plzni, na pilíři lávky na Náplavce u Radbuzy či na garážích v areálu Fakultní nemocnice Plzeň na Borech. Pracuje s motivy města, zašlého industriálu, ale i přírody. To vše se prolíná i v kolekci pro Plzeň – TURISMUS. Nová kolekce tedy nese název Plzeň by Akrobad.

zdroj: Hana Josefová, Plzeň.eu