Na výlet na kole: Cyklotoulky po Plzni a severním Plzeňsku
Cykloturistika, zdroj foto: Pixabay
Cykloturistika, zdroj foto: Pixabay

Na výlet na kole: Cyklotoulky po Plzni a severním Plzeňsku

20 srpna, 2023 0 Od Pavel Žižka

Plzeňáci, na kolo rozhodně nemusíte vyrážet na Šumavu, do Českého lesa nebo do Brd. Parádní místa najdete i v Plzni nebo jen kousek za jejími hranicemi. A na řadu z nich vás zavede pořad Cyklotoulky.

Zajímají vás plzeňská „nej“ místa? Tak to byste neměli minout Nové divadlo, které disponuje nejmodernějšími divadelními technologiemi. Tzv. Kilometrovkou, což je alej s dvěma sty jedenácti stromy o délce jeden kilometr a 70 metrů, od něj přejedete do Zoologické a botanické zahrady města Plzně. Ta je nejnavštěvovanějším turistickým cílem v Plzeňském kraji a je zařazena i mezi soutěžní cíle Prázdninové štafety.

Ze ZOO můžete pokračovat na nejnavštěvovanější rybníky v Plzni – na Bolevecké rybníky. V létě je to tu skoro jako v nějakém přímořském letovisku. Tento pocit navozuje i název největší pláže. Ta symbolicky nese jméno belgického přístavního města Ostende. Příjemnou cyklostezkou odsud u dojedete až k rozhledně Chlum. A odsud snadno i do nedaleké Zruče a do Plas. Jaké zajímavosti tam na vás čekají? Podívejte se na video.

zdroj: Egomotion