Plzeňský primátor Zarzycký návštěvu prezidenta ignoruje. Vadí mu Pavlův soulad s vládou
Roman Zarzycký a "Fialova Nutella", zdroj foto: Roman Zarzycký má rád Plzeň (facebooková stránka)
Roman Zarzycký a "Fialova Nutella", zdroj foto: Roman Zarzycký má rád Plzeň (facebooková stránka)

Plzeňský primátor Zarzycký návštěvu prezidenta ignoruje. Vadí mu Pavlův soulad s vládou

22 ledna, 2024 0 Od Pavel Žižka

Plzeňský kraj zítra a pozítří navštíví prezident České republiky Petr Pavel. Zastaví se v Tachově, v Domažlicích, v Líních i v Plzni. Zatímco jinde jej budou čekat vrcholní představitelé měst a obcí, plzeňský primátor se s prezidentem sejít odmítá.

Politiku a reprezentaci města zjevně v tomto případě neoddělí Roman Zarzycký, který je do funkce plzeňského primátora zvolen za ANO. „Budu se raději věnovat práci pro Plzeňáky,“ sdělil svém facebookovém profilu. Ještě sdílnější pak byl v regionální televizi ZAK TV: „Mám jiný program a přiznám se, že poté, co sleduji jednání pana prezidenta, tak si ani nechci hledat čas. Jsem z jeho jednání zklamán, zejména z toho, že podepsal odebrání valorizace důchodcům a další věci, které pro mě zatím nejsou srozumitelné. Pořád jsem věřil a dával šanci tomu, že prezident bude nadstranický, zatím se to tak za mě neukazuje. Prezident udržuje linku s pětikoalicí a to je za mě nepřijatelná věc,“

To si určitě se zalíbením poslechli Zarzyckého kolegové z plzeňské koalice. Postoje podle Zarzyckého konvenující vládní koalici primátorovi stačí k ignorování návštěvy hlavy státu, spolupráce se Starosty a s Piráty na plzeňské radnici mu však nevadí, a jako krajský předseda hnutí ANO 2011 dokonce podporuje i stejnou koalici na plzeňském hejtmanství.

Prezident Petr Pavel s chotí zahájí v úterý 23. ledna svůj program prohlídkou pivovaru Plzeňský Prazdroj, poté hosty přivítá na Krajském úřadě hejtman Rudolf Špoták. Na úřadě se odpoledne uskuteční i tisková konference prezidenta Pavla a hejtmana Špotáka. Poté prezident navštíví leteckou záchranku v Líních.

Po třetí hodině se návštěva přesune do Tachova, kde bude na zámku jednat s představiteli města. Před zámkem se sejde i s veřejností. Zcela osobní – bez účasti kamer a novinářů – bude prohlídka Hornického skanzenu Stříbro. S veřejností ve Stříbře se prezident setká od 19 hodin v Kulturním domě.

Ve středu dopoledne navštíví prezident firmu Lintech v Domažlicích, pak bude debatovat se studenty tamní Vyšší odborné školy, Obchodní akademie a Střední zdravotnické školy. Na obědě se sejde se starosty obcí. Odpoledne je na programu setkání s vedením Národního parku Šumava a starosty okolních obcí v Návštěvnickém centru v Srní. Na závěr dvoudenní návštěvy prezidentského páru se uskuteční tiskový brífink.

zdroje: ZAK TV, Roman Zarzycký (Facebook), Kancelář prezidenta republiky, Plzeňský kraj