Primátorovi došla trpělivost s odpadky
Roman Zarzycký u odpadkového koše, zdroj foto: Roman Zarzycký má rád Plzeň (Facebook)
Roman Zarzycký u odpadkového koše, zdroj foto: Roman Zarzycký má rád Plzeň (Facebook)

Primátorovi došla trpělivost s odpadky

25 června, 2024 0 Od Pavel Žižka

„Už dost“ a dva červené vykřičníky k tomu. Tak začíná příspěvek plzeňského primátora Romana Zarzyckého (ANO) na sociální sítí Facebook. O víkendu mu prý došla trpělivost s přetékajícími koši v centru města.

„Okamžitě jsem proto svolal mimořádné jednání s organizacemi Čistá Plzeň a Městská policie Plzeň. Od nadcházejícího víkendu bude na můj požadavek navýšena četnost svozu odpadkových košů o víkendech v centru města a rekreačních oblastech. Místo dvakrát denně nyní budou sváženy třikrát denně. Pokud takové opatření nebude fungovat, budu prosazovat personální změny,“ pokračuje Roman Zarzycký na Facebook. Zároveň reaguje na kritiku některých občanů, kteří tvrdí, že je problém způsoben snížením počtu nádob na odpady. To Zarzycký dementuje s tím, že v centru k žádné redukci nedošlo.

Podle tiskové zprávy města Plzně město tímto krokem reaguje na větší množství lidí a turistů v ulicích, s čímž souvisí i rostoucí naplněnost košů. Posílení služby nad rámec stávajících objednávek bude zatím platit do konce září, poté vedení města vyhodnotí, jak je efektivní. Zapojeni budou kromě městské úklidové firmy Čistá Plzeň i městští strážníci, kteří budou dávat dispečerům informace o stavu nádob. Na tomto řešení se dnes na mimořádné schůzce dohodli se zástupci Čisté Plzně a Městské policie Plzeň primátor Roman Zarzycký, jeho náměstci Pavel Bosák, Aleš Tolar a radní Jiří Winkelhöfer. Cílem je čisté město.

Důvodem naplněných nádob je podle zprávy města to, že roste množství odpadu. Nově tak místo svozu odpadkových nádob v centru dvakrát denně, bude od pátku až do neděle svoz navýšen na třikrát denně. Nově je také dle dohody městská policie připravena zajištovat vjezdy svozové firmě i k nádobám v místě dopravní uzavírky. Městská policie se zapojí také tím, že využije kamery, jež jsou již umístěny v ulicích.

zdroje: Roman Zarzycký, město Plzeň