Pro jednoho odpad – pro druhého poklad: První RE-USE point v Plzni
RE-USE point, zdroj foto: Čistá Plzeň
RE-USE point, zdroj foto: Čistá Plzeň

Pro jednoho odpad – pro druhého poklad: První RE-USE point v Plzni

30 června, 2023 0 Od Pavel Žižka
Plzeň jede na zelené vlně. Čistá Plzeň dnes přinesla dobrou zprávu pro všechny příznivce předcházení vzniku odpadů. Ve sběrném dvoře na Slovanech v ulici Na Bořích bude od 1. 7. 2023 otevřen první městský RE-USE point.

Jedná se o RE-USE centrum malého rozsahu, prostřednictvím kterého bude společnost Čistá Plzeň, s.r.o. nabízet občanům drobné předměty, které byly původně určeny k likvidaci.
Hlavním posláním RE-USE je vdechnout věcem druhý život, a přispět tak ke snížení množství odpadů ve městě. Ocelový kontejner ve sběrném dvoře v ulici Na Bořích je vybavený regály a nabídne občanům nejrůznější drobné předměty pro domácnost (nádobí, dekorace, knihy, sportovní náčiní, hračky atd.). Z hygienických, prostorových či jiných důvodů v RE-USE Point nebudou nabízeny textilie, plyšové hračky, nábytek ani elektronika.
RE-USE point bude veřejnosti přístupný v průběhu provozní doby sběrného dvora. Nabízené předměty jsou občanům poskytovány zdarma. Předměty nelze objednávat ani rezervovat. Občané mohou vybírat pouze z aktuálně vystavených předmětů.
zdroj: Čistá Plzeň