Kudyznudy vybralo 30 nejlepších zmrzlináren v ČR. Jednu najdete i v našem kraji
Zmrzlina, ilustrační foto, zdroj foto: Pixabay
Zmrzlina, ilustrační foto, zdroj foto: Pixabay

Kudyznudy vybralo 30 nejlepších zmrzlináren v ČR. Jednu najdete i v našem kraji

1 července, 2023 1 Od Pavel Žižka

Léto a zmrzlina patří k sobě. A kdy jindy se zamyslet nad tím, kde si na ní opravdu pochutnáte, když ne na začátku prázdnin? Na Kudyznudy se před pár dny objevilo 30 tipů na tu úplně nejlepší zmrzku v Čechách a na Moravě. A dva místa, která by každý mlsný jazýček měl znát, najdete i v jižních Čechách.

Kudy z nudy pro vás vybralo přehled nejoblíbenějších zmrzlináren v Čechách i na Moravě, kde si poctivou zmrzlinu z čerstvého ovoce, zeleniny, kvalitní čokolády i smetany vyrábějí přímo zmrzlináři sami. K dostání jsou také neobyčejné příchutě od mrkvové přes pithayu, ananasovou, morušovou, okurkovou, smrkovou, pampeliškovou, rakytníkovou a mnohé další neuvěřitelné druhy.

A které zmrzlinárně z Plzeňského kraje se podařilo dostat se do vybrané společnosti. Asi už tušíte, že? Dobřanská zmrzka je vyhlášená široko daleko. Jedná se o rodinnou firmu, která se zabývá výrobou zmrzliny již několik let. Používá převážně vlastní receptury. Vyrábí zmrzlinu z kvalitních a čerstvých surovin bez přidaných barviv a konzervantů. Takže až budete mít v létě cestu přes Dobřany, určitě si ji nenechte ujít.

Zdroj: Kudyznudy.cz