Regionální florbalová liga vrcholí
Florbal, zdroj: Pixabay
Florbal, zdroj: Pixabay

Regionální florbalová liga vrcholí

2 února, 2023 0 Od Pavel Žižka

Nejvyšší krajská soutěž ve florbale mohutně finišuje. Jedno dvoukolo se odehrálo v sobotu a hned následující sobotu se bude hrát další. A pak už jen dvě. Před závěrem soutěže o první místo a postup do divize stále svádí souboj Jiskra Domažlice a SPORT CLUB Klatovy.

Vzájemný zápas těchto dvou družstev byl ozdobou a šlágrem uplynulého víkendu. Klatovští si brousili zuby na posun na čelo tabulky, ale Jiskra rozhodně neměla zájem jim pozici lídra přenechat. O její kvalitní přípravě na utkání dostatečně výmluvně hovoří výsledek. Chodové nadělovali. Klatovské sice přestříleli pouze v poměru 20:18, ovšem i florbal se hraje na góly. A těch nasázeli deset oproti třem klatovským. Lví podíl na vysoké výhře měl Jakub Nechoďdomů, který si připsal hattrick. Na straně Klatov spokojenost nevládla. „Po slibném začátku nás soupeř naprosto přehrál v efektivitě střelby. Každý druhý střelecký pokus skončil v bráně a my jsme nedokázali na tento fakt reagovat,“ komentoval Jaroslav Jiřík.

Oba týmy však ještě týž den poznaly vrtkavost štěstěny. Zatímco Klatovy ukázaly mentální sílu a v následném utkání udolaly Tlučnou 5:3, Domažlice zaváhaly. Béčko plzeňských Goril bylo nad jejich síly a zvítězilo 5:4.

Situace na špičce soutěže se tím ještě více zamotává. Stále vedou Domažlice se ziskem 25 bodů. Jen dva body ztrácí Klatovy a další dva Gorily Plzeň B. Bez šancí na postup není ani Sokol Koterov, na jehož bodovém kontě svítí dvacítka. Kartami tak může výrazně zamíchat už příští kolo, které je na programu v sobotu 4. února. Hrát se bude ve sportovní hale v Domažlicích.