Retrocyklotoulky Prahou podél Vltavy
Praha, zdroj foto: Pixabay
Praha, zdroj foto: Pixabay

Retrocyklotoulky Prahou podél Vltavy

24 října, 2023 0 Od Pavel Žižka

Je nebo není naše hlavní město zemí cyklistům zaslíbenou? Pokud tudy jezdíte do zaměstnání, asi souhlasit nebudete. Pokud ovšem chcete obdivovat krásy Prahy ze sedla kola, jako cykloturisté si tu můžete užít. Tak jako Michal Jančařík v jednom z prvních dílů Cyklotoulek.

Máte chuť na pořádné retro? Tak dnes si ho užijete. S pořadem Cyklotoulky se totiž vrátíme o deset let nazpět. V roce 2013 jsme jeden z prvních dílů natočili v naší stověžaté matičce Praze.

S Michalem Jančaříkem se v tomto díle příliš nezapotíme. I když je podle odpůrců cyklistiky Praha svým kopcovitým terénem pro pohyb na kole nevhodná, my míříme k Vltavě, a tak si kopců moc neužijeme. A začít nemůžeme nikde jinde než na Karlově mostě. Vyrážíme tedy přímo z centra Prahy, odkud s námi kousek pojede i tehdejší pražský primátor Tomáš Hudeček. Nejen s ním se dnes budeme kochat hladinou Vltavy i náplavkou. Tady panuje úplně jiná atmosféra než v historickém centru. Čeká nás i rychlý servis, památky na staré voraře na Výtoni, pohled na loděnici v Podolí… A dáme si i oběd na lodi. Chcete vidět, co všechno jsme viděli dále? Tak si tyto (retro)Cyklotoulky pusťte.


zdroj: Egomotion s.r.o.