Rokycanští ochránci přírody pořádají vycházku ke Kařezským rybníkům
Zimující labutě a kachny, zdroj: ZO ČSOP Rokycany
Zimující labutě a kachny, zdroj: ZO ČSOP Rokycany

Rokycanští ochránci přírody pořádají vycházku ke Kařezským rybníkům

4 října, 2023 0 Od Pavel Žižka

Na podzimně laděnou vycházku zaměřenou na pozorování ptačích opeřenců se vydají rokycanští ochránci přírody v sobotu 14. října a přidat se k nim může kdokoli.

Tato ornitologická akce je zároveň i součástí tradičního podzimního festivalu ptactva, který je zaměřen na ptačí migraci a šíření povědomí o stěhovavých druzích ptáků a prostředí, které při svých cestách využívají. Cílem vycházky jsou Kařezské rybníky, které skýtají útočiště celé řadě ptačích druhů vázaných na vodní prostředí. Navíc se zde zdržuje i orel mořský a další neméně zajímavé druhy.

Sraz zájemců je buď v 8.45 před rokycanským vlakovým nádražím nebo v 9.15 před zastávkou Českých drah v Kařezu. Odtud povede trasa kolem rybníků na vlak do Mýta. Vycházka je celodenní a s návratem je počítáno v podvečer.

Zajímavá zhruba desetikilometrová trasa povede většinou v blízkosti vody. Pozornost tedy bude věnována především vodním ptákům. Při troše štěstí však uvidíte i ostatní zástupce ptačí říše. Organizátoři doporučují vhodně se obléci, vzít si pohodlnou obuv a něco na opečení na ohni. Tam i zpět se pojede vlakem, takže nutností je i drobný peníz na vlak a případné občerstvení v restauraci, které ukrátí čekání na vlak. Výhodou bude vlastní dalekohled, přičemž vycházka bude doplněna výkladem o zdejší fauně.

Kontaktní telefonní číslo je 603 239 922.

zdroj: Pavel Moulis, ZO ČSOP Rokycany