Rokycany bojují s vraky. Pozor, ať neodtáhnou i vaše auto
Odtahování vraků v Rokycanech, zdroj: město Rokycany
Odtahování vraků v Rokycanech, zdroj: město Rokycany

Rokycany bojují s vraky. Pozor, ať neodtáhnou i vaše auto

8 června, 2023 0 Od Pavel Žižka
Vraky v ulicích měst jsou velkým problémem. Zabírají parkovací místa, nepůsobí esteticky a často znečišťují životní prostředí. Město Rokycany například začátkem června nechalo odtáhnout další vozidlo nezpůsobilé provozu na pozemních komunikací z parkoviště v ulici Pod Kostelem a v podobné činnosti bude pokračovat i nadále.

„Od loňského roku nechalo město takto odstranit šest vozidel. Díky práci Městské policie Rokycany ovšem z ulic zmizely za poslední roky desítky vozů bez platné technické kontroly. V první řadě strážníci kontaktují vlastníka takto odstavených vozidel bez technické silniční kontroly a upozorňují je, aby odstranili vůz z pozemní komunikace. Pokud tak neučiní, předává městská policie podnět správci pozemních komunikací, v tomto případě městu Rokycany,“ řekl místostarosta města Jiří Sýkora.
Město Rokycany proto vyzývá občany, aby si zkontrolovali platnost pravidelné technické silniční způsobilosti svého vozu.
Dle novely zákona o pozemních komunikacích je možné vozidlo bez platné technické silniční kontroly více než šest měsíců, které stojí na pozemní komunikaci, po dvou měsících od výzvy majiteli na jeho náklady odtáhnout, pokud sám neučiní majitel vozu, na odstavné parkoviště. Po dalších šesti měsících je možno vůz nabídnout do veřejné dražby.
zdroj: Mgr. Adriana Jarošová, město Rokycany