Rokycany rozšiřují možnosti třídění textilu. Občané za vytříděný textil mohou získat odměnu
Nové kontejnery na textil, zdroj: město Rokycany
Nové kontejnery na textil, zdroj: město Rokycany

Rokycany rozšiřují možnosti třídění textilu. Občané za vytříděný textil mohou získat odměnu

19 dubna, 2023 0 Od Pavel Žižka

Město Rokycany to s odpady myslí vážně. Po řadě optimalizací nakládání s odpady v minulých měsících a letech nyní přichází další, která se týká třídění textilu. Ve třetím největším městě Plzeňského kraje najdete čtyři nové kontejnery na třídění textilu. Kontejnery fungují tak, jak jsou občané zvyklí, mají pouze vylepšenou podobou kvůli novým funkcím, které teď musí navíc splňovat. 

Kontejnery jsou umístěny v ulicích:
  • Šťáhlavská
  • ulice Míru (u základní školy)
  • Jiráskova (parkoviště naproti obchodu Billa)
  • Pod Husovými sady (u bazénu).
Mapu všech rozmístěných kontejnerů naleznete také například na webových stránkách společnosti TextilEco a.s. (textil-eco.cz).
Chytré kontejnery nově obsahují dva úložné boxy. Do nich je možné zdarma adresně uložit nepotřebné věci, které nechcete úplně vyhodit přímo do sběrné části kontejneru, protože jsou stále pěkné, funkční a vhodné k dalšímu použití.
V rámci nového projektu EKO-VÝZVA (eko-vyzva.cz) máte nyní možnost dostat za tyto kousky zaplaceno formou kreditů, které se připíší na zákaznický účet vedený na e-shopu Genesis (genesis-eshop.cz). Tímto způsobem vytřídíte šatník, zbavíte se nenošených věcí či knih, ale zároveň na tom můžete i do skříně něco nového za kredity opět pořídit. Ovšem není nutné za staré oblečení kupovat zase jen něco na sebe, jelikož na e-shopu najdete i knihy nebo drogerii pro každodenní použití, jejíž nabídka se neustále rozšiřuje – jsou to například čistící prostředky, tablety do myčky a další.
zdroj: Mgr. Adriana Jarošová, město Rokycany