Rokycany zakončí zimní sezónu Víkendem na ledě
Zimní stadion Rokycany, zdroj: město Rokycany
Zimní stadion Rokycany, zdroj: město Rokycany

Rokycany zakončí zimní sezónu Víkendem na ledě

27 března, 2023 0 Od Pavel Žižka

Astronomické i meteorologické jaro už je sice dávno tady, ale paní zima ještě stále občas vystrkuje růžky. V Rokycanech se s ní definitivně rozloučí o víkendu 1. a 2. dubna. Na místním zemním stadionu zimní sezónu ukončí akcí Víkend na ledu.

V jejím rámci se v sobotu 1. dubna se koná již VII. ročník krasobruslařského závodu Rokycanské ostří, na neděli 2. dubna pak připravilo město společně s Krasobruslařským klubem Rokycany maškarní karneval pro děti a zároveň bruslení pro rodiče s dětmi. Nedělní podvečer bude patřit poslednímu volnému bruslení pro širokou veřejnost.

„Krasobruslařský klub Rokycany pořádá v sobotu 1. dubna 2023 mezioddílový závod přípravky a závod projektu brusička na Zimním stadionu Rokycany. Závod probíhá od časného rána do večerních hodin. Závodit budou mladí krasobruslaři z různých koutů České republiky. Závodu se zúčastní 180 až 200 závodníků ve věkovém rozpětí 5 až 18 let. Pro naše krasobruslaře to bude vrchol sezony. Veřejnost je srdečně vítána. Těšit se mohou na velmi hezká a profesionální vystoupení,“ pozvala za Krasobruslařský klub Rokycany její předsedkyně Denisa Hoblová.

Na neděli 2. dubna město Rokycany společně s Krasobruslařským klubem Rokycany připravily celodenní program na Zimním stadionu k ukončení sezony, následně od pondělí začne rozpouštění ledu. „Od 8.30 jsme připravili volné bruslení pro rodiče s dětmi do 10 let, protože byla poptávka po odděleném bruslení jen pro děti. Hlavní program začne v 15 hodin. Děti se mohou těšit na karneval na ledě, kdy mají vstup v masce zdarma. Od 16 hodin se představí krasobruslařky našeho rokycanského klubu. V 16.20 hodin vyhlásíme nejlepší masky Dětského karnevalu na ledě a předáme jim ceny od města. Poslední volné bruslení sezony začne v 17 hodin, potrvá do 18.30 hodin a vstupné je 50 korun, pro nebruslící doprovod 20 korun,“ pozval starosta města Rokycan Tomáš Rada.

„Po rozpuštění ledu, což bude trvat přibližně týden, začneme s opravou strojovny chlazení, výměnou potrubí sání kompresorů a výměnou potrubí sání a výtlaku kondenzátoru,“ doplnil vedoucí Zimního stadionu Rokycany Petr Šindelář.

Město zároveň chystá v letošním roce výstavbu nového hřiště na házenou u zimního stadionu. „Kromě házenkářů ho využijí i florbalisté. Hřiště bude mít umělý povrch vhodný pro oba sporty. V druhé polovině roku chceme začít stavět,“ dodal starosta Tomáš Rada.

zdroj: Mgr. Adriana Jarošová, město Rokycany

zdroj: město Rokycany

zdroj: město Rokycany

zdroj: město Rokycany

zdroj: město Rokycany