Sezóna v Konstantinových Lázních je úspěšně zahájena
Ze zahájení sezóny v Konstantinových Lázních, zdroj: Léčebné lázně Konstantinovy Lázně
Ze zahájení sezóny v Konstantinových Lázních, zdroj: Léčebné lázně Konstantinovy Lázně

Sezóna v Konstantinových Lázních je úspěšně zahájena

21 května, 2023 0 Od Pavel Žižka

Slavnostní zahájení 220. lázeňské a turistické sezóny na Konstantinolázeňsku přilákalo stovky lidí. Symbolicky ji odstartoval v sobotu 20. května emeritní plzeňský biskup František Radkovský požehnáním Prusíkovu prameni na kolonádě v Konstantinových Lázních. Slavnostní okamžik doplnilo vystoupení smíšeného komorního sboru Vox Imperfecta.

Organizátoři pro návštěvníky připravili pestrý program, jenž si děti i dospělí i díky teplému a slunečnému počasí užili. Akci zakončil nedělní promenádní koncert dechového orchestru mládeže ZUŠ Bezdružice Juvenka.

„Těší mě, že na slavnostní zahájení sezóny zavítalo tolik návštěvníků a strávili u nás pěkný den. Jsem ráda, že se k nám lidé vracejí a věřím, že se letošní lázeňská i turistická sezóna na Konstantinolázeňsku vydaří,“ uvedla za organizátory ředitelka akciové společnosti Léčebné lázně Konstantinovy lázně Dana Jurásková. Na přípravě programu se lázně podílely společně s obcí Konstantinovy Lázně, Mikroregionem Konstantinolázeňsko a Místní akční skupinou Český Západ, z.s.

Návštěvníci si užili mimo jiné řemeslný jarmark, několik hudebních vystoupení i výstavu obrazů. Velký zájem vzbudila přehlídka historických kočárků, komentovaná prohlídka veteránů Bohemia Classic Car Clubu před lázeňským domem Prusík i módní přehlídka bižuterie Made in Jablonec v restauraci Piano. Amfiteátr se zcela zaplnil při koncertu kapely Vojta Nedvěd & TieBreak, při večerním koncertu rozpálilo a roztančilo návštěvníky vystoupení špičkové swingové skupiny Original Vintage Orchestra s vokálním swingovým triem Hot Sisters. Na závěr večera se návštěvníci pobavili při ohňové show.

Program doplnila výstava obrazů Marcela Mersí Marka, frontmana revivalové kapely Děda Mládek Illegal Band ve Švihákově pavilonu a páteční koncert kapely Jiřího Vondráčka Vokobere.

Řada návštěvníků uposlechla výzvy organizátorů a dorazila v kloboucích a pokrývkách hlavy nejrůznějšího typu a zapojila se do soutěže o nejhezčí klobouk. Byly mezi nimi dámy i pánové ve stylových lázeňských kloboucích, ale i dospělí a děti, kteří si kloboučky sami vyrobili a zcela netradičně, v některých případech až trochu bizarně, vyzdobili. Porota měla při vybírání těžkou práci, ale nakonec z několika desítek vybrala v několika kategoriích ty nejlepší modely, za něž jejich nositelé získali odměnu.

Zahájení lázeňské sezóny otevírá každoročně i turistickou sezónu v celém regionu. Konstantinolázeňsko má jednu z nejhustších sítí značených cyklotras, je zde také několik naučných stezek, za návštěvu stojí Studánka lásky, zřícenina hradu Gutštejn, poutní místo Šipín, zřícenina hradu Švamberka na vrchu Krasíkově nebo třeba rotunda na Ovčím vrchu.

Zdroj: RNDr. Marie Fialová, Léčebné lázně Konstantinovy Lázně