Trávíte čas se svými sousedy? Plzeňský Evropský den sousedů k tomu vybízí
Evropský den sousedů, zdroj: Evropský den sousedů
Evropský den sousedů, zdroj: Evropský den sousedů

Trávíte čas se svými sousedy? Plzeňský Evropský den sousedů k tomu vybízí

21 května, 2023 0 Od Pavel Žižka

Že se se svými sousedy sotva pozdravíte? A není to škoda? Přestaňte žít vedle sebe a pojďte žít aspoň trochu spolu. Alespoň na jeden víkend. Právě k tomu vybízí Evropský den sousedů, který se na nadcházející víkend chystá v Plzni a v jejím okolí.

Festival Evropský den sousedů nabídne po celé Plzni akce, které podpoří komunitního ducha ve všech jeho podobách. Zapojit se a ukázat, že Plzeňáci jsou dobří sousedé, můžete i vy ! Poslední květnový víkend pozvěte své sousedy ke společné večeři před vaším domem a vyberte si z nabídky vystoupení, které přijedou až k vám.

Připraveny jsou i komentované vycházky Plzní, na které se můžete vydat. V neděli 28. května se na procházce dozvíte o vzniku a vývoji rezidenční čtvrti Bezovka. Na tuto prohlídku se vyráží v 10 hodin od Semlerovy rezidence. Interaktivní hravá procházka centrem Plzně plná kulturních zajímavostí a her začíná ten samý den v 15 hodin u hlavního vchodu do katedrály sv. Bartoloměje.

Pobavit se zajděte do tzv. ohnisek, kde se bude konat program pro veřejnost. Najdete je po celé Plzni, ale třeba i v Chotíkově a v Červeném Hrádku. Na každém místě se pak koná něco trochu jiného. Kompletní program najdete na https://www.evropskydensousedu.cz/program/ohniska_patek-27-5-sobota-28-5-2022-a-sobota-4-6-odpoledne/. Tak se pojďte sejít.

zdroj: Visit Plzeň, Evropský den sousedů