Tip na výlet s dětmi: Rozhledna Šťastná vež
Šťastná věž, foto: Pavel Žižka
Šťastná věž, foto: Pavel Žižka

Tip na výlet s dětmi: Rozhledna Šťastná vež

25 května, 2023 0 Od Pavel Žižka
0
(0)

Takovouhle rozhlednu jste asi ještě neviděli. Od roku 2019 ji najdete na okraji Spálené Poříčí v bývalém průmyslovém areálu. Zcela v tomto duchu tu nestojí žádná výšková budova postavená za účelem lepšího výhledu. Tuhle rozhlednu Kvíderovi postavili z původní budovy nábytkářského závodu. Kde jinde to mají?

Šťastná věž, jak ji majitelé pojmenovali, možná nestojí na žádném velkém kopci. To ale nebrání tomu, aby nabídla parádní výhledy na okolí – na hrad Radyni, Kokšín s masivem Brd nebo pahorky v okolí Nepomuku.

Kromě výhledů se to nabízí i zážitky gastronomické. V budově funguje i občerstvení, takže projíždějící cyklisté si tu dají chlazený nápoj a maminky s kočárky třeba palačinku nebo dortík. Přímo na vyhlídkové plošině je možné si užít romantickou tříchodovou večeři při západu slunce.

Rekonstrukce objektu byla vážně rozsáhlá. Nová okna, dveře nebo sanitární vybavení. Dřevěná nástavba je zcela nová a dostanete se na ni po taktéž novém ocelovém schodišti. Že tu vznikaly stoly a skříně, to by tipoval málokdo. Celý projekt je financován ze soukromých zdrojů. Aktuální informace, ceník nebo jídelní lístek naleznete na webových stránkách Šťastné věže http://stastnavez.cz.

Tento článek vznikl díky spolupráci s webem Poznejbrdy.cz

Jak se vám líbil tento článek?

Vyberte počet hvězd.

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Buďte první, kdo tento článek ohodnotí.