Úspěšná příprava je v prachu. Viktorka na úvod sezóny padla v Teplicích
FK Teplice vs. FC Viktoria Plzeň, zdroj foto: FC Viktoria Plzeň
FK Teplice vs. FC Viktoria Plzeň, zdroj foto: FC Viktoria Plzeň

Úspěšná příprava je v prachu. Viktorka na úvod sezóny padla v Teplicích

23 července, 2023 0 Od Pavel Žižka

Noví majitelé, nový trenér, spousta změn v kádru a velmi nadějné výsledky v přípravě. K tomu navíc úvodní zápas v Teplicích, které rozhodně nepatří k aspirantům na přední příčky. Ani tyto karty ale Viktorce k bodům v úvodním kole nestačily.

Viktoriáni vstoupili do duelu proti Teplicím jak se patří aktivně. Hned v úvodních minutách teplického brankáře Grigara vyzkoušeli Adam Vlkanova a Václav Jemelka. Úvodní tlak ale branku nepřinesl.

To bohužel nelze řícit o situaci v sedmadvacáté minutě. V pokutovém území Viktorie se poroučel k zemi Daniel Fila a domácí kopali penaltu. K té se postavil kapitán sklářů Daniel Trubač a proměnil. Domácí vedli 1:0. O deset minut později musel pro zranění střídat plzeňský kapitán Hejda a na problémy červenomodrých bylo zaděláno.

Do druhé půle vstoupili tepličtí povzbuzeni vedením a s vědomím, že jejich obranný blok funguje. A nehodlali na něm nic měnit. V devětašedesáté minutě hlavičkoval po rohovém kopu Václav Jemelka, ale ani tentokrát jeho pokus nemířil mezi tři tyče. Pět minut poté se ve vápně vytočil do střeleckého zakončení Rafiu Durosinmi, ale balon letěl vedle pravé tyče. Rohových kopů a standardních situací utěšeně přibývalo, ale míč si do branky, kterou hájil Tomáš Grigar, cestu nenašel. Viktorka tak na úvod ligy padla v Teplicích 0:1.

Neúspěch na tiskové konferenci komentoval nový kouč Viktorky Miroslav Koubek. „Určitě jsme si dnešní utkání představovali jinak. Věděli jsme, jak bude dnešní utkání vypadat. Teplice se tímto fotbalem prezentují zejména doma už delší čas. Jedná se o urputný, komplexní styl hry směrem do defenzivy. Mají směrem do ofenzivy šikovné hráče, které jsme měli pochytat, ale právě s tím jsme měli menší problémy. Z jedné této akce právě pramenila penalta,“ popisoval neúspěšný začátek své mise.

 „Podstatným problémem v prvním poločase bylo, že jsme se nedostali přes urputný blok Teplic. Z toho jsem zklamaný. V tomto směru jsme udělali málo. Chyběla mi tam větší nabídka u ofenzivních hráčů. K tomu se přidala zdlouhavá rozehrávka. Toto z naší strany nebylo dobré. Teplice nás v tomto směru držely na uzdě. Museli jsme na to reagovat. Poslali jsme na hřiště typologicky jiné hráče, změnili rozestavení,“ vysvětloval kouč.

zdroj: FC Viktoria Plzeň