V Bolevci se chystá vinobraní
Víno, ilustrační foto, zdroj foto: Pexels
Víno, ilustrační foto, zdroj foto: Pexels

V Bolevci se chystá vinobraní

7 září, 2023 0 Od Pavel Žižka

K plzeňskému Severnímu předměstí už víno tak nějak patří. Jedna z místních čtvrtí nakonec nese název Vinice a ve vedlejší zase každoročně pořádají vinobraní. Tradiční Bolevecké vinobraní se letos uskuteční druhou zářijovou sobotu od 11 do 19 hodin na Bolevecké návsi. Akce, na niž si v loňském roce našly cestu přes tři tisíce lidí, se bude konat již poosmé.
V Bolevci své výrobky nabídnou vinaři z devíti vinařství z Čech a Moravy. Dohromady přivezou kolem sedmi desítek druhů vín. „Opravdu bude z čeho vybírat. Přijďte, moc se na vás těšíme,“ řekla za vedení prvního plzeňského obvodu starostka Ivana Bubeníčková.

A protože k dobrému vínu patří i dobré jídlo, mohou se návštěvníci i letos těšit na gurmánské speciality. Chybět nemůže ani cimbálová muzika s názvem Muzička. Rock´n ´roll pak zazní v podání plzeňské partičky St. Johnny. Děti si užijí tvořivé dílny a budou si moci vyzkoušet třeba i lisování vína. Své umění předvede i mistr kovář.

Během Boleveckého vinobraní bude možné navštívit i přilehlý statek U Matoušů. Členové Klubu Jednička budou mít vstupné zdarma, a to včetně komentovaných prohlídek.

zdroj: ÚMO Plzeň 1, Kudyznudy