V Domažlicích se budou zážitkově zdobit perníčky. Přidat se můžete i vy
Perníčky z Chodska, foto: Ludmila Fliegelová
Perníčky z Chodska, foto: Ludmila Fliegelová

V Domažlicích se budou zážitkově zdobit perníčky. Přidat se můžete i vy

5 srpna, 2023 0 Od Pavel Žižka

Chodské perníčky jsou pojem široko daleko. I když je většina z nás má spojeny s Vánocemi, jejich čas může být i v těchto dnech. To pokud se rozhodnete zažít netradiční hodinku nebo dvě nedělního odpoledne zdobením chodských perníčků za podpory domažlické perníkářky Ludmily Fliegelové, autorky knihy Tajemství perníčků.Takovou akci pro děti i dospělé totiž připravily lidé stojící za značkami Perníčky z Chodska a Chodsko žije. 6., 20. a 27. srpna a dále i 3. září se bude konat  v Kulturním centru Hindle na náměstí Míru 122, v Domažlicích. Místo  na akci a sady perníčků ke zdobení si raději minimálně den předem rezervujte. Určitě se ale dostane i na náhodné příchozí.

Podle organizátorů akce každému zdobení zabere asi jednu až dvě hodinky, podle vaší pečlivosti. Přijít tedy můžete kdykoliv v čase mezi 14 – 16 hodinou, abyste měli čas své zdobení do 17 hodin dokončit.

Paní Ludmila Fliegelová pod značkou Perníčky z Chodska peče perníčky již sedmým rokem a pomáhá začínajícím perníkářkám odhalovat Tajemství perníčků. Z workshopu si odnesete si vlastnoručně vyrobené suvenýry – perníčky ozdobené s chodským motivem.

zdroj: Kudyznudy, Perníčky z Chodska a Chodsko žije