V Domažlicích se pečou chodské koláče pro seniory
Chodský koláč, foto: Drahuška Šupová
Chodský koláč, foto: Drahuška Šupová

V Domažlicích se pečou chodské koláče pro seniory

6 srpna, 2023 0 Od Pavel Žižka

Domažlická Vavřinecká pouť, jedna z nejvýznamnějších událostí na Chodsku, je za dveřmi. Neodmyslitelně k ní patří místní delikatesa proslulá po celé české kotlině i mimo ni – chodské koláče. Ty nepotěší pouze milovníky oku lahodících sladkostí, ale díky akci dobrovolníků také domažlické seniory.

„Jedná se o druhou pečící akci pro seniory, kterou v Domažlicích realizujeme. V prvním případě jsme se připojili k Valentýnskému pečení, které probíhalo v několika dalších městech,“ vysvětluje Drahuška Šupová, která pečení pro seniory organizuje.  Každý, kdo se v únoru chtěl zapojit, upekl dle svých možností doma nějakou sladkost s Valentýnskou tématikou. Všechny výtvory pak dobrovolníci společně donesli do Městského domova pro seniory v Domažlicích. Tady se seniory i krátce poseděli a popovídali si. „A protože to bylo moc příjemné a dostali jsme spoustu pozitivních milých zpětných vazeb jak od seniorů, tak od zaměstnanců domova, domluvili jsme se už tam, že bychom tuto akci rádi zopakovali,“ pokračuje Drahuška Šupová.

Příští týden se v Domažlicích konají Chodské slavnosti a Vavřinecká pouť. Nápad seniory potěšit koláči, které si většina domácností na pouť peče nebo kupuje, tak byl nasnadě. „Oslovila jsem tedy přes sociální sítě znovu domažlické obyvatele s žádostí o to, kdo by se chtěl k darování koláče seniorům připojit,“ vysvětluje nápad na darování chodských koláčů seniorům Drahuška Šupová. Zapojit se a darovat koláč může každý. Stačí koláč předem předat paní Šupové nebo se přímo přidat k předání koláčů. „Koláče předáváme v pátek 11. srpna, tentokrát do Domova se zvláštním režimem v Domažlicích. Na celé akci spolupracujeme s ředitelkou zařízení, paní Hanou Hruškovou,“ uzavírá Drahuška Šupová. V případě zájmu připojit se ji můžete kontaktovat prostřednictvím sociálních sítích Facebook a Instagram.

zdroj: Drahuška Šupová