V Mirošově předvánoční období začne tradičními adventními trhy
Mirošovské adventní trhy, foto: Pavel Žižka

V Mirošově předvánoční období začne tradičními adventními trhy

15 listopadu, 2022 0 Od Pavel Žižka

Už dávno se stalo tradicí, že v Mirošově rozsvěcují velký vánoční strom na náměstí o první adventní neděli na závěr pravidelných trhů. Ani letos tomu nebude jinak. Nákupy dobrot a možná i vánočních dárků 27. listopadu zpříjemní i několik hudebních vystoupení.

„Jsme rádi, že v Mirošově po letech znovu uvidíme a hlavně uslyšíme Báru Zemanovou. Letos dokonce svými písněmi celé trhy zahájí,“ začíná s popisem kulturního programu starosta Mirošova Vlastimil Sýkora. Trhy i vystoupení Báry Zemanové startují ve 13:30.

O dvě hodiny později ožije pódium znovu, to když se na něm objeví děti z mirošovské mateřské i základní školy. Čím jiným by měl začít advent, když ne koledami v dětském podání? Vedle toho se samozřejmě můžete těšit na širokou nabídku řemeslných výrobků, svařáku, medoviny a dalších dobrot. „Všechny bych rád pozval i na polévku našich hasičů. Ta je za poslední roky vyhlášená široko daleko a v chladném odpoledni určitě přijde vhod,“ doplňuje Vlastimil Sýkora.
Zakončení už pravidelní návštěvníci mirošovských adventních trhů znají. Jakmile se o půl páté začne stmívat, na pódiu se objeví starosta města a po krátkém proslovu dá pokyn k rozsvícení vánočního stromu.

„Letos bude naše náměstí zdobit opravdu krásný smrk. Naše město ho získalo od státního podniku Vojenské lesy a statky. Chtěli bychom poděkovat za to, jak příjemnou předvánoční a vánoční atmosféru našemu městu dodá. Stejně tak děkujeme společnosti ČEZ, která se na této akci finančně podílí,“ uzavírá místostarosta Mirošova Ing. Miroslav Stehno.