V Mirošově předvánoční období začne tradičními adventními trhy
Mirošovské adventní trhy, foto: Pavel Žižka

V Mirošově předvánoční období začne tradičními adventními trhy

15 listopadu, 2022 0 Od Pavel Žižka
0
(0)

Už dávno se stalo tradicí, že v Mirošově rozsvěcují velký vánoční strom na náměstí o první adventní neděli na závěr pravidelných trhů. Ani letos tomu nebude jinak. Nákupy dobrot a možná i vánočních dárků 27. listopadu zpříjemní i několik hudebních vystoupení.

„Jsme rádi, že v Mirošově po letech znovu uvidíme a hlavně uslyšíme Báru Zemanovou. Letos dokonce svými písněmi celé trhy zahájí,“ začíná s popisem kulturního programu starosta Mirošova Vlastimil Sýkora. Trhy i vystoupení Báry Zemanové startují ve 13:30.

O dvě hodiny později ožije pódium znovu, to když se na něm objeví děti z mirošovské mateřské i základní školy. Čím jiným by měl začít advent, když ne koledami v dětském podání? Vedle toho se samozřejmě můžete těšit na širokou nabídku řemeslných výrobků, svařáku, medoviny a dalších dobrot. „Všechny bych rád pozval i na polévku našich hasičů. Ta je za poslední roky vyhlášená široko daleko a v chladném odpoledni určitě přijde vhod,“ doplňuje Vlastimil Sýkora.
Zakončení už pravidelní návštěvníci mirošovských adventních trhů znají. Jakmile se o půl páté začne stmívat, na pódiu se objeví starosta města a po krátkém proslovu dá pokyn k rozsvícení vánočního stromu.

„Letos bude naše náměstí zdobit opravdu krásný smrk. Naše město ho získalo od státního podniku Vojenské lesy a statky. Chtěli bychom poděkovat za to, jak příjemnou předvánoční a vánoční atmosféru našemu městu dodá. Stejně tak děkujeme společnosti ČEZ, která se na této akci finančně podílí,“ uzavírá místostarosta Mirošova Ing. Miroslav Stehno.

Jak se vám líbil tento článek?

Vyberte počet hvězd.

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Buďte první, kdo tento článek ohodnotí.