U blovického gymnázia vzniknou nová parkovací místa
Plán nového parkoviště u blovického gymnázia, zdroj: Město Blovice

U blovického gymnázia vzniknou nová parkovací místa

15 listopadu, 2022 0 Od Pavel Žižka

Jedním z míst, kde je v Blovicích problém zaparkovat, je okolí místní školy a gymnázia. Zejména v době, kdy sem ráno vozí děti rodiče a odpoledne je vyzvedávají bývá problém najít místo k zaparkování. Situaci teď pomůže zlepšit nové parkoviště.

Město Blovice již před nějakou dobou zadalo u Ing. Martiny Pavlíkové vypracování projektové dokumentace na výstavbu parkoviště – manipulační plochy za pozemcích za budovou gymnázia v Blovicích. V listopadu byla zahájena výstavba. Jejím zhotovitelem je společnost BP STAVBY CZ s.r.o..

Řešená stavba se napojuje na stávající zpevněnou plochu podél atletického oválu v areálu základní školy. Vzniknout by mělo 22 kolmých parkovacích míst pro zaměstnance a uživatele škol. Odvodnění plochy je řešeno sklonem do stávající zeleně a instalací betonových zatravňovacích bloků.

Akce bude řešena v koordinaci s rekonstrukcí budovy gymnázia, která má začít v nejbližší době. Cena stavby činí 2 890 000 Kč a je hrazena plně z rozpočtu města. Vedení města Blovice věří, že realizací dojde ke zklidnění situace s parkováním v přilehlé Družstevní ulici. Očekává zejména uvolnění parkovacích míst pro rodiče, návštěvníky škol a občany přilehlých bytových domů.

zdroj: Město Blovice