V Mirošově se veřejnosti otevře zrekonstruovaná radnice
Zrekonstruovaná mirošovská radnice, foto: Pavel Žižka
Zrekonstruovaná mirošovská radnice, foto: Pavel Žižka

V Mirošově se veřejnosti otevře zrekonstruovaná radnice

25 května, 2023 0 Od Pavel Žižka

Radnice je vizitkou města. Ta v Mirošově u Rokycan mnoho let nebyla zrovna perlou místního náměstí Míru. Vše se však změnilo v posledních měsících, kdy mirošovská radnice prošla rozsáhlou rekonstrukcí. V pondělí 29. května si její opravené i zcela nové prostory může prohlédnout široká veřejnost, čímž tu bude oficiálně zahájen provoz.

Mirošovská radnice byla vystavěna v roce 1883 v souvislosti s povýšením Mirošova na městys o dvanáct let dříve. Radnice je postavena v klasicistním slohu. Rekonstrukcí se jí z velké části vrací její původní vzhled. Zajímavostí pak je, že kromě funkce radničního domu tato budova dříve sloužila i jako škola. Během nedávných stavebních prací byl naopak mirošovský městský úřad dočasně přestěhován v prostorách základní školy.

Historická budova radnice však nyní nezáří novotou jen zvenku. Celý objekt je nově bezbariérový. Částečně vybourány byly vnitřní konstrukce a došlo i k vytvoření nového schodiště, výtahové šachty a sociálního zařízení. Vybourána byla i stropní konstrukce nad prvním patrem. Tady byly sníženy stropy, což umožnilo vestavbu podkroví. A v době úspor energií došlo i na zateplení budovy, výměnu oken a položení nové střešní krytiny.

Starosta města pan Vlastimil Sýkora tak nyní zve všechny, kdo by si chtěli zrekonstruovanou radnici prohlédnout, na prohlídku v pondělí 29. května 2023 od 14 do 18 hodin. Nezbývá než popřát, ať radnice mnoho let slouží ke spokojenosti všech obyvatel Mirošova.

zdroj: město Mirošov