V Rokycanech vyroste nové venkovní sportoviště pro cyklisty
Skatepark,u kterého bude vybudován nový pumptrack, zdroj foto: město Rokycany
Skatepark,u kterého bude vybudován nový pumptrack, zdroj foto: město Rokycany

V Rokycanech vyroste nové venkovní sportoviště pro cyklisty

26 července, 2023 0 Od Pavel Žižka

Rokycany vybudují v jižní části města další novou sportovní infrastrukturu. V blízkosti současného skateparku postaví nový pumptrack a část cyklostezky u Rakovského potoka v úseku Šťáhlavská – Kotelská. Oboje by mělo být hotové ještě letos.

„Celkové náklady na investici jsou 5,9 milion korun s DPH. Město získalo na vybudování dotaci od Plzeňského kraje, a to ve výši jeden milion korun z programu Podpora výstavby cyklostezek, cyklotras a specializované doprovodné cyklistické infrastruktury v Plzeňském kraji v roce 2023. Pumptrack vybudujeme v sousedství současného skateparku v Kotelské ulici, a tím rozšíříme sportovní vyžití pro naše občany,“ uvedl starosta města Rokycan Tomáš Rada.

„Práce na nové sportovní infrastruktuře města začnou v polovině srpna. Pumptrack o délce dráhy 46 metrů a velikosti 46×16 metrů bude uzavřený, uměle vytvořený okruh tvořený 22 vlnami a 6 klopenými zatáčkami. Je navržen tak, aby byl hlavně zábavný a zároveň bezpečný pro všechny typy bikerů. Věřím, že ho využije široká veřejnost,“ vysvětlil místostarosta města Jiří Sýkora.

Na pumptracku je možno používat jakékoliv kolo, ať už k tomu určené – MTB, BMX, ale pro vyzkoušení i trekové, nejmenší mohou vyzkoušet pumptrack na odrážedlech nebo koloběžkách. Provoz dráhy je zamýšlen hlavně pro cyklisty každého věku včetně malých dětí. Využití je také pro jízdu na skateboardu, longboardu, koloběžkách nebo bruslích. Stavba pumptracku bude realizována navršením a zhutněním základu z dobře zhutnitelného materiálu a nanesením finálního asfaltového povrchu.

Součástí projektu je i realizace novostavby dvou samostatných místních komunikací. Jedná se o novostavbu místní komunikace veřejně přístupné se společným pohybem chodců, cyklistů. Vybudováním více než 300 metrů místních komunikací se napojí pumptrack na ulici Na Cvičišti u plochy skateparku.

Zhotovitelem nového pumptracku v Rokycanech bude společnost CYCLO LOGIC, která bude realizovat například také nový pumptrack v Dobřívě, nebo nyní staví v Holýšově. „Rokycanský pumptrack bude sice menší, ale zábavný, a především na něj najdou vyžití malé děti i dospělí, kteří se jízdě na kole věnují,“ uvedl za zhotovitele Josef Blecha.

Nejbližší pumptracky v okolí jsou na Břasích, v Rakové, Dýšině či Plzni-Bolevci. Rokycanský pumptrack je navržený od České Mountainbikové Asociace, z. s.

Město vybudováním rozšíří sportovní infrastrukturu města. V současnosti je zároveň ve výstavbě multifunkční hřiště u zimního stadionu, které bude sloužit především házenkářům a florbalistům. Současně se do území se sportovním zázemím přestěhuje ohniště s lavičkami ze Šťáhlavské ulice.

zdroj: Mgr. Adriana Jarošová, město Rokycany