V sobotu výjimečně otevře plzeňské muzeum veteránů
Z expozice muzea veteránů v Lobzích, zdroj foto: expozice veteránů Příběhy dvoutaktů
Z expozice muzea veteránů v Lobzích, zdroj foto: expozice veteránů Příběhy dvoutaktů

V sobotu výjimečně otevře plzeňské muzeum veteránů

26 října, 2023 0 Od Pavel Žižka

Plzeňské oslavy výročí 105 let od vzniku Československa budou velké. Připojuje se k nim i  muzeum veteránů v Lobzích s expozicí „Příběhy dvoutaktů“.

Během komentované prohlídky se návštěvníci dozvědí mnoho zajímavostí z historie a dění kolem automobilů legendárních značek převážně z bývalé NDR. Vzhledem k omezené kapacitě doporučujeme rezervaci na telefonu 728 172 212.

První muzeum motorismu v západočeské metropoli představuje ve třech objektech historické usedlosti ojedinělou sbírku automobilů a motocyklů značek Trabant, Wartburg, Barkas, AWZ, IFA, DKW a Simson, a to včetně přípojných vozidel. Expozici doplňuje množství fotografií, modelů, ukázek dobové módy, bydlení a kempování.

V průběhu devadesátiminutové exkurze do minulosti se dozvíte různé historky a příběhy, ale i technické informace či shlédnete výstavu kreslených obrázků legend na silnicích. Na své si přijdou i sběratelé turistických vizitek, magnetek a drobných suvenýrů, které je možné zakoupit v pokladně muzea. Každý návštěvník obdrží zdarma drobný upomínkový předmět.
Zdroj: Kudyznudy