V Západočeském muzeu si připomenou Mezinárodní den archeologie
Západočeské muzeum v Plzni, hlavní budova, zdroj: Západočeské muzeum

V Západočeském muzeu si připomenou Mezinárodní den archeologie

9 října, 2022 0 Od Pavel Žižka

Mezinárodní den archeologie připadá na 15. října. To v Západočeském muzeu v Plzni nemůže zůstat bez odezvy. V hlavní budově v Kopeckého sadech na tento den připravili bohatý program věnovaný zejména dětem.

Na co se můžete těšit? V Ateliéru si vyzkoušíte dozdobit figuríny podle pravěké módy nebo si sami zkusíte pravěkou halenu, plášť či sukni. Fotografování je povoleno, takže hurá pro nové profilové fotky na sociální sítě!

Ve Zbrojnici si můžete zahrát na archeologa a pomoci s odkrýváním kostrového hrobu a v expozici Historie se seznámíte s replikami středověkých artefaktů – zbraněmi, součástmi zbroje středověkého rytíře, mincemi, obuví. Expozice Archeologie pak návštěvníkům ukáže repliky keramických nádob, zbraní a nástrojů, ale i šperků a ozdob. Na haptické tabuli si budete moci osahat různé materiály, které člověk začal používat již v pravěku.

Vstup na program a do expozic Pohledy do minulosti Plzeňského kraje (expozice Archeologie a Historie), Plzeňská městská zbrojnice a do ateliéru je od 10 do 18 hodin zdarma, přesto je nutné si na pokladně muzea vyzvednout nulové vstupenky.

zdroj: Západočeské muzeum