Z premiéra Fialy si kvůli Nutelle utahuje už i plzeňský primátor
Roman Zarzycký a "Fialova Nutella", zdroj foto: Roman Zarzycký má rád Plzeň (facebooková stránka)
Roman Zarzycký a "Fialova Nutella", zdroj foto: Roman Zarzycký má rád Plzeň (facebooková stránka)

Z premiéra Fialy si kvůli Nutelle utahuje už i plzeňský primátor

8 listopadu, 2023 0 Od Pavel Žižka

Střelba do vlastní nohy v přímém přenosu. Takto a mnohými dalšími frázemi a způsoby lze hodnotit video českého premiéra Petra Fialy, v němž srovnává ceny v českých a v německých obchodech. Reakce na něj na sebe nenechaly dlouho čekat.

Politologové oslovení médii vesměs kroutí hlavou, lidová tvořivost na sociálních sítích zažívá takřka národní obrození. Premiér prostě střelil vedle a o pořádný kartáč si doslova řekl. Po dvou letech vládnutí si všiml něčeho, o čem se mezi lidmi hovoří roky. Své schytal i od opozičních politiků, a to i od těch komunálních či regionálních.

Na premiérovi si tak smlsl i plzeňský primátor za ANO. Roman Zarzycký se nechal vyfotit se dvěma baleními Nutelly a se širokým úsměvem. Příspěvek na své facebookové stránce orámoval jedovatým komentářem: „Otázka za dva Fialáky. Která Nutella je z Brna a která z Německa?“

Plzeňský primátor tak dal mimoděk najevo, že zjevně vnímá rozdíl mezi šokovaným premiérem – lidovým miliardářem verze 2019 (Andrej Babiš) a šokovaným premiérem – profesorem verze 2023 (Petr Fiala). Tehdejší sdělení Andreje Babiše na sociálních sítích a současné Petra Fialy jsou si totiž po hříchu podobné jako vejce vejci. A to by mělo být pro voliče obou dost znepokojivé.

zdroj: Facebooková stránka Roman Zarzycký má rád Plzeň