Září v Muzeu Českého lesa v Tachově
Muzeum Českého lesa v Tachově, Autor: Vlach Pavel – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=69874347
Muzeum Českého lesa v Tachově, Autor: Vlach Pavel – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=69874347

Září v Muzeu Českého lesa v Tachově

28 srpna, 2023 0 Od Pavel Žižka

Pracovníci tachovského Muzea Českého lesa připravují i na září několik zajímavých akcí. Spolu s celým Tachovem se zapojí do Dnů evropského kulturního dědictví, chystají nové výstavy i pokračování Muzejní akademie.

Otevírací doba: otevírací doba: Po – Pá 9 – 17h So, Ne, svátky 10 – 17h (platí do 30. 9.)

Úterý 5. 9. v 17h – vernisáž OBRAZY A KRESBY – ROMAN BRÜCKNER

Po několika letech autor žijící ve Stráži představuje v muzeu svou současnou tvorbu. V jeho tvorbě se odráží domácí krajina i inspirace z cest do vzdálenějších lokalit. Na grafikách zajímavé motivy z gravírovaných kamenů z města Ica v Peru. Výstava potrvá do 31. 10.

Sobota 9. 9. 10 – 17h  – DNY EVROPSKÉHO KULTURNÍHO DĚDICTVÍ

Muzeum se již tradičně přidává k celoměstskému otevření památek. Zdarma můžete navštívit aktuální výstavy a expozice. Na několika místech mají kostýmovaní průvodci připravené krátké scénky.

Úterý 12. 9. v 17h – vernisáž výstavy KDYŽ JSEM ŠEL Z HUB

Výstava je dílem pracovníků Muzea Dr. B. Horáka v Rokycanech, pobočky Západočeského muzea v Plzni, kde také měla svou premiéru. Na výstavních panelech, fotografiích a textech seznamuje s biotopy, kde houby rostou, odpovídá na otázku: Co to jsou houby, ukazuje, že se houby sbírají nejen pro kuchařské využití, ale také pro vědecké účely. Ve výstavě je také řada receptů na úpravu hub v kuchyni. Součástí je soubor modelů hub, které zapůjčilo muzeum v Domažlicích. Připraveny jsou také aktivity pro děti. Na vernisáži k ochutnání houbové občerstvení. Výstava trvá do 5. 11.

MUZEJNÍ AKADEMIE – Vlastivěda Tachova

Vzdělávací cyklus pro účastníky od 12 do 100let. Vítáni jsou i neregistrovaní zájemci o jednotlivé přednášky

5.lekce: úterý 19. 9. v 17,30h

Téma: Tachov jako město poddanské (do r. 1850), lektor: Mgr. Štěpán Čadek, historik Muzea Č. lesa v Tachově

6. lekce: úterý 26. 9. 17,30h

Téma: Geologická stavba Tachovska, lektor: RNDr. Petr Rojík, PhD., geolog Muzea Sokolov

zdroj: PhDr. Jana Hutníková, Muzeum Českého lesa v Tachově