Hrůza v Rokycanech? Ano, Michal. A s ním třeba UDG na Setkání pod rokycanskou věží
Setkání pod rokycanskou věží, zdroj foto: město Rokycany
Setkání pod rokycanskou věží, zdroj foto: město Rokycany

Hrůza v Rokycanech? Ano, Michal. A s ním třeba UDG na Setkání pod rokycanskou věží

28 srpna, 2023 0 Od Pavel Žižka

Město Rokycany připravuje na pátek 15. a sobotu 16. září největší městské slavnosti – Setkání pod rokycanskou věží. Program se bude konat hned na třech scénách a nabídne koncerty, hudební vystoupení i akce pro děti.

Páteční podvečer bude patřit skupině UDG a ohňostroji. Oslavy vyvrcholí vystoupením Michala Hrůzy v sobotu večer. Zájemci se mohou podívat na Rokycany z druhé nejvyšší kostelní věže v Plzeňském kraji. Oslavy si vyžádají také dopravní omezení. Především nebude možné parkovat na Masarykově náměstí. Nebudou chybět stánky s občerstvením. Program 29. městských slavností je pro veřejnost zdarma.

„Setkání pod rokycanskou věží se již tradičně koná třetí pátek a sobotu v měsíci září. V letošním roce nabídneme program na Masarykově náměstí, U Pardála a v Městské knihovně Rokycany. Páteční program vyvrcholí překvapením a ohňostrojem, na sobotu jsme do Rokycan pozvali Michala Hrůzu a kapelu Hrůzy. Sobota nabídne výjimečně možnost vystoupat na věž kostela Panny Marie Sněžné a prohlídnout si město a okolí z ochozu věže ve výšce 29 metrů. Sobotní program zahájí právě fanfáry z věže,“ pozval na slavnosti starosta města Tomáš Rada.

Městské slavnosti budou zahájeny v pátek 15. září ve 13.45. Na Masarykově náměstí vystoupí ZUŠ Rokycany, skupiny Armonia, Chai, od 17 hodin pak skupina UDG a dále Paradox a The BackWards. Na 22. hodinu je naplánován ohňostroj, závěr dne bude patřit kapele Kabát Revival West.

Sobotní program oslav bude zahájen v 9.45 fanfárami z věže. Dopoledne bude patřit vystoupení souboru Rokytka a kapele Bourbon Grass Country. Odpoledne vystoupí Strašická pohodovka. Ve 14.50 bude na hlavní scéně předáno ocenění města. Budou následovat vystoupení skupin Jary Tauber, Jiří Schelinger, Lucie revival a finále od půl desáté večer – Michal Hrůza a kapela Hrůzy.

V Klubu komorní kultury v Městské knihovně Rokycany je připraven program také pro děti – od 10 hodin se mohou těšit na pohádku O Karkulákovi, od 11.15 vystoupí Cheznovanka a od 13.00 je připravena Škola princezen. Od 14 hodin zakončí program na scéně skupina Cantate.

Venkovní scéna U Pardála nabídne program v pátek i v sobotu. V pátek od 17 hodin vystoupí kapely Definitivní Ententýk, Krize, Budulínek, V. T. Marvin a Violonce by Nature. Sobota nabídne od 17 hodin kapely Booreek, Chuan Pedro Rodriges, Sex Deviants, Frankie and the Deadbeats a program zakončí skupina Lister.

Věž kostela bude otevřena v sobotu 16. září od 10 do 17 hodin. Vstup je zdarma.

Součástí městských oslav je také předání ocenění – město ocení významnou osobnost a předá diplomy města za oblast sportu a kultury, společenského života. Ocenění obdrží Luboš Klasna, který byl 32 let ředitelem Základní umělecké školy Rokycany, a to za kvalitní umělecké vzdělávání, rozvoj kultury v Rokycanech a v celém okrese a za reprezentaci města a partnerské vztahy s jinými městy. Diplom města za kulturu a společenský život obdrží Anna Šímová, dlouholetá předsedkyně rokycanského ONKO klubu. Z oblasti sportu bude oceněn Martin Biháry, který je místním rodákem a vzpěračem z řad Českého svazu zrakově postižených. V loňském roce získal v egyptské Alexandrii již 11. titul mistra světa v benchpressu.

Součástí městských oslav je také koncert Jaroslava Svobody a vernisáž výstavy 100 let Rokycanova sboru ve čtvrtek 14. září od 18 hodin a koncert Farního sboru ČCE v sobotu 16. září od 14 hodin v zahradě sboru v Jiráskově ulici.

Na sobotu 16. září připravilo Muzeum Dr. Bohuslava Horáka Západočeského muzea v Plzni muzejní průvodce k výstavě a oslavám 150. výročí založení gymnázia, a to v časech v 10 a ve 14 hodin.

Město Rokycany se letos vydalo ekologičtější cestou, kdy od pivních slavností jsou používány při městských slavnostech vratné kelímky, které budou i na Setkání pod rokycanskou věží.

Od čtvrtka 14. září do soboty 16. září bude uzavřeno Masarykovo náměstí a nebude možné parkovat na obou parkovištích na hlavním náměstí. Provoz bude omezen také ve Smetanově ulici, a to od Masných krámů ke kostelu Panny Marie Sněžné v době konání ohňostroje, a to z důvodu dopadu popelu z ohňostroje. Městská policie Rokycany posílí v době konání městských slavností své služby.

zdroj: Mgr. Adriana Jarošová, město Rokycany