Zdeněk Štybar vstoupil do další fáze své sportovní kariéry
Zdeněk Štybar, zdroj: FB Zdenek Stybar, foto: Loetie Photography
Zdeněk Štybar, zdroj: FB Zdenek Stybar, foto: Loetie Photography

Zdeněk Štybar vstoupil do další fáze své sportovní kariéry

2 ledna, 2023 0 Od Pavel Žižka

Trojnásobný mistr světa v cyklokrosu a vítěz etap na slavných silničních závodech Tour de France a La Vuelta má za sebou vstup do další etapy svého sportovního života. V prosinci oslavil 37. narozeniny a postavil na start několika cyklokrosových závodů v barvách nového týmu.

Úspěšný závodník opouští slavný tým Quickstep, s nímž spojil celou svou dosavadní kariéru na silnici. Jeho novým působištěm je australský tým BikeExchange–Jayco. I v jeho dresu se bude snažit kombinovat dlouhou sezónu silničních závodů se zimou v terénu. S vidinou mistrovství světa v Táboře v roce 2024 se právě cyklokrosu chce věnovat více.

Po říjnové epizodě se Zdeněk Štybar do sedla krosky vrátil po Vánocích v Belgii a už má za sebou tři závody kategorie C1. Tak rychlý je v tomto období cyklokrosový kolotoč v Beneluxu. Postupně zapsal 27., 17. a na Nový rok 19. místo. Stříbrský rodák a sedminásobný mistr republiky ve sportu pro milovníky bahna, deště a zimy ale míří určitě mnohem výš, a tak se jeho fanoušci ještě jistě mají na co těšit.