Domažlické kulturní centrum Pivovar získalo cenu za architekturu
Kulturní centrum - Pivovar Domažlice, zdroj: Ministerstvo pro místní rozvoj

Domažlické kulturní centrum Pivovar získalo cenu za architekturu

12 listopadu, 2022 0 Od Pavel Žižka

Kulturní centrum – Pivovar Domažlice získalo významné ocenění v rámci udílení Českých cen za architekturu. Zrekonstruovaný objekt obdržel Cenu ministerstva pro místní rozvoj za prosazování kvalitní výstavby prostřednictvím architektonických soutěží.

O architektonické kvalitě domažlického KC Pivovar svědčí i fakt, že  již dříve uspělo v soutěži Stavba roku Plzeňského kraje a také v klání Opera Civitatem. Ateliér Mepro, který budovu vyprojektoval, tak může být na a svou práci po právu hrdý. Cenu při slavnostním galavečeru převzal starosta Domažlic Radek Wiesner spolu se zástupci atelieru Mepro.

Hodnotitelé ocenili, zejména že: „z architektonické soutěže vzešla příkladná rekonstrukce, která přizpůsobila původní budovu novým účelům.“ Ministerstvo pro místní rozvoj také vyzdvihuje, že „byl původní objekt zachován a upraven. Mnohé obdobné stavby takové štěstí neměly. Přestavba podpořila duch stavby a vytvořila chodsky vlídné prostředí. Rekonstrukce je kvalitně provedena, může se chlubit propracovanými detaily, ponechanými původními nosnými konstrukcemi a přiznanými novodobými zásahy.“

Česká cena za architekturu je soutěžní přehlídka, jejímž vyhlašovatelem je Česká komora architektů. Záměrem ČCA je propagace kvalitních výsledků práce etablovaných i začínajících architektů směrem k veřejnosti, a to nejen z hlediska jejich estetické a technické kvality, ale především v souvislostech jejich vzniku, vztahu k okolí a společenského přínosu.

zdroj: Josef Babor/město Domažlice