Domažlický silák Milan Mrázek znovu mistrem světa
Milan Mrázek s manželkou po vítězství na mistrovství světa, foto: Milan Mrázek
Milan Mrázek s manželkou po vítězství na mistrovství světa, zdroj foto: město Domažlice

Domažlický silák Milan Mrázek znovu mistrem světa

20 října, 2023 0 Od Pavel Žižka

Se zlatou medailí na krku se z Maďarska vrátil domažlický silák Milan Mrázek. Ve městě Kiskunfelegyhaza se konalo mistrovství světa v benchpressu federace GPC a Mrázek se tu dokonce přiblížil světovému rekordu.

Soutěži  v kategorii Masters 40-44 let nad 140kg nechyběla dramatičnost. “První pokus 230 kg nebyl uznán za drobnou chybu, musel jsem proto sestavit jiný plán a druhým pokusem jsem opět šel 230 kg a pokus už byl uznán za platný. Třetí pokus 240 kg vyšel, a tak jsem mohl čtvrtým pokusem atakovat světový rekord. Nechal jsem si na činku naložit 245,5 kg. Dokázal jsem ji vytlačit, ale rozhodčí rozhodli, že kvůli malému poklesu ruky pokus platný není,” shrnul domažlický šampion.

“Celý pokus hlídají tři rozhodčí a není to jako v posilovně. Musíte poslouchat pokyny a ty jsou: ´činka připravena-start-tlak-odložit´ a nesmíte nikde udělat chybu,” popisuje průběh soutěžních pokusů Milan Mrázek.

Doprovod na vrcholné sportovní akci mu dělala manželka. “Celý pobyt jsme si užili a viděli opět kus jiné země. Maďarsko můžeme k návštěvě vřele doporučit,” uzavřel Milan Mrázek.

zdroj: Josef Babor, město Domažlice