Konstantinovy Lázně bez ohledu na zdražování energií neomezí léčbu
Konstantinovy Lázně, Zdroj: Léčebné lázně Konstantinovy lázně a.s.

Konstantinovy Lázně bez ohledu na zdražování energií neomezí léčbu

3 listopadu, 2022 0 Od Pavel Žižka

Zvýšení ceny energií a dalších vstupů neomezí léčbu pacientů, kteří se do Léčebných lázní Konstantinovy lázně přijíždějí zotavovat po těžkých operacích srdce či velkých kloubů. Lázně i přes všeobecné zdražování počítají s tím, že nemocným, jimž hradí léčbu zdravotní pojišťovny, budou nepřetržitě poskytovat veškerou péči podle léčebného plánu. Zachovají také nabídku pobytů pro samoplátce do naplnění kapacity zimních pobytů včetně Adventních či Vánočních balíčků.

„Udělali jsme si rozvahu, podívali jsme se na spotřebu a na to, kolik nás energie stály a budou stát, udělali jsme určitá provozní opatření, abychom ušetřili, část prostředků jsme naspořili. Jako každý rok jsme naplánovali postupnou redukci provozu v mimosezóně, oproti minulým letům však nebude žádné omezení navíc,“ uvedla ředitelka společnosti Léčebné lázně Konstantinovy lázně Dana Jurásková. Doplnila, že lázně v podzimních a zimních měsících pravidelně redukují kapacitu zhruba na polovinu, což stačí požadavky klientů pokrýt.

Zdražení energií zvedlo náklady na provoz lázní přibližně o 10 procent. Největší spotřebu představuje ohřev lázeňského pramene Prusík a vody ve dvou bazénech. „V každém případě bude od ledna do března příštího roku v provozu hlavní lázeňský dům Prusík a další dva lázeňské domy Marie a Löwenstein. To nám umožní uspokojit poptávku nemocnic, které k nám překládají pacienty na rehabilitaci po velkých operacích, i poptávku nemocných po opakovaných léčebných pobytech,“ vysvětlila ředitelka.

Lázně evidují ročně přibližně 70 tisíc přenocování, z toho zhruba 70 procent představují ta, které hradí klientům zdravotní pojišťovny. „Letos jsme zaznamenali rekordní nárůst pacientů, kteří sem zamířili nejen bezprostředně po operacích kloubů, tedy na takzvanou časnou rehabilitaci, ale i na opakovaný pobyt. Zahájili jsme tedy studii, která bude sledovat léčebné účinky lázeňské rehabilitace na tuto skupinu pacientů. U kardiaků jsme podobnou studii už prováděli. Vyplývá z ní, že má zásadní kladný vliv na jejich fyzickou kondici,“ dodala Dana Jurásková.

Zdroj: Léčebné lázně Konstantinovy lázně a.s.