Mikuláš navštívil i děti v Klatovské v nemocnici
Mikuláš v Klatovské nemocnici, foto: Klatovská nemocnice
Mikuláš v Klatovské nemocnici, foto: Klatovská nemocnice

Mikuláš navštívil i děti v Klatovské v nemocnici

6 prosince, 2022 0 Od Pavel Žižka

Děti hospitalizované v Klatovské nemocnici ani letos nepřišly o Mikuláše. S celou svou družinou navštívil všechny hospitalizované pacienty i část ambulantních. Rozdal mikulášskou nadílku a v ní také originální adventní Kalendář splněných přání od Nadačního fondu Dobří lidé Česka. Součástí kalendáře jsou i důležitá vánoční poselství a také hraná pohádka. Už posedmé ho pro dětská oddělení nemocnic nechal vyrobit zakladatel fondu Plzeňan Tomáš Bursa. Klatovské nemocnici ho předal před týdnem.

Tomáš Bursa onemocněl před zhruba deseti roky rakovinou. Měl to štěstí, že se po včasném operačním zákroku a následné léčbě z nemoci zotavil. Svůj šťastný osud si uvědomil a založil nadační fond, který pomáhá nemocným dětem. Vydává mimo jiné i adventní kalendáře s originálním motivem a ty pak věnuje pacientům především dětských onkologických pracovišť, ale také standardním dětským oddělením.

„Letos putují kalendáře do 12 českých nemocnic a tří nemocnic na Slovensku,“ uvedl Tomáš Bursa s tím, že na tvorbě kalendáře se opět podílely žáci plzeňské školy Martina Lutera. Za prvé zvolili jeden z hlavních motivů titulní kresby „vánoční stromek“ a za druhé připravili a nahráli spolu s Tomášem Bursou pohádku, kterou si lze prohlédnout na YouTube pomocí QR kódu na zadní straně kalendáře.

Stromek pochopitelně symbolizuje Vánoce. „Další motiv, kterým je andělské srdce, má přinést dětem a jejich rodičům lásku a naději, což je všemocný lék na všechny lidské bolesti a starosti“ říká Tomáš Bursa. Ilustraci připravila rokycanská výtvarnice Jana Audesová. Nadační fond a výrobu kalendáře podpořili malí i větší sponzoři zejména z Plzeňského kraje.

Více o nadačním fondu https://dobrilideceska.cz/

Zdroj: Nemocnice Plzeňského kraje