Na Domažlicko s dětmi: Za Kozinou, Lomikarem i za Prokopem Holým
Z aplikace Skryté příběhy, zdroj foto: město Domažlice
Z aplikace Skryté příběhy, zdroj foto: město Domažlice

Na Domažlicko s dětmi: Za Kozinou, Lomikarem i za Prokopem Holým

29 července, 2023 0 Od Pavel Žižka

Rodinné výlety nemusí být pro děti nuda. Díky aplikaci si toulání na Domažlicku pořádně užijí. Stačí si stáhnou aplikaci Skryté příběhy a vyrazit na některý ze dvou výletů.

Za Kozinou a Lomikarem se můžete vydat z Trhanov. Vycházkový okruh má asi deset kilometrů a vrátí vás v čase do roku 1695. Cesta vede pod Výhledy, lesem do Pece a zpět do Trhanova. Sem se dostanete autem, vlakem i autobusem.

Počítejte, že putování a plnění devíti úkolů vám zabere klidně půl dne, přibalte s sebou svačinu, pití a pevnou obuv. Cesta vede lesem, kde probíhala těžba dřeva.

Druhý výlet za skrytým příběhem se jmenuje Boží bojovníci a v čase se přesunete do roku 1431 do Kouta na Šumavě. Plněním úkolů pomůžete Prokopu Holému v bitvě u Domažlic. Do Kouta se vypravte vlakem nebo autobusem. Vycházkový okruh měří 9 km a vede od vlakové zastávky v Koutě přes Rýzmberk, Kout do Spáňova. Odtud se můžete vrátit do Domažlic autobusem nebo vlakem. I na tenhle výlet si udělejte alespoň čtyři hodiny čas.

Aplikaci jistě využijete i během dalších výletů v různých koutech naší republiky. Potřebujete-li pomoc s instalací aplikace do telefonu, v infocentru na Chodském náměstí v Domažlicích vám rádi poradí. Na výlety si nezapomeňte s sebou vzít plně nabitý mobilní telefon s aplikací Skryté příběhy. Zapnutá aplikace v telefonu vás sama upozorní na místo, kde se plní úkol. Pracovníci domažlického infocentra dále doporučují mít staženou i aplikaci Mapy.cz a jízdní řády IDOS.

zdroj: Městské informační centrum v Domažlicích