Špičkoví bajkeři na západě Čech. Chystají se Horská kola Stupno
Horská kola Stupno, foto: Ondřej Totzauer
Horská kola Stupno, foto: Ondřej Totzauer

Špičkoví bajkeři na západě Čech. Chystají se Horská kola Stupno

29 července, 2023 0 Od Pavel Žižka

Od 4. do 6. srpna se bude konat již 16. ročník populárního cyklistického závodu HORSKÁ KOLA STUPNO, kterého se zúčastní podle pořadatelů 600 až 700 závodníků. Akce je zařazena do světového kalendáře cyklistické federace UCI a jede se jako mezinárodní závod XCO kategorie C2.

Pro kategorii muži Elite je zvlášť připraven závod v nedělním programu tak, aby si lokální jezdci užili férový boj a nemuseli se bát, že se kolem nich bude prohánět Ondřej Cink a ihned za ním závodník z Izraele a další.

„V letošním roce to sice není přímo mistrovství České republiky, nicméně je to nominační závod a Plzeňský kraj ho podporuje jednorázovou investicí, protože má pro nás prezentační i společenský význam,“ říká náměstek hejtmana pro oblast školství a sportu Vladimír Kroc a zdůraznil, že akce takovéhoto charakteru kraj zásadně a rád podporuje.

I letos bude součástí akce charitativní projekt. Během celého víkendu bude rovněž pořádána sbírka pro hosta s handicapem. V areálu bude nachystán charitativní stánek, kde bude spousta zajímavých věcí na prodej za symbolické ceny, především sportovní teamové oblečení ze šatníku Ondřeje Cinka a dalších sportovců.

zdroj: Ing. Helena Frintová, Plzeňský kraj