Pečovatelská služba Přeštice dostala dva nové elektromobily
Nově elektromobily přeštické pečovatelské služby, zdroj foto: město Přestice
Nově elektromobily přeštické pečovatelské služby, zdroj foto: město Přestice

Pečovatelská služba Přeštice dostala dva nové elektromobily

13 srpna, 2023 0 Od Pavel Žižka

Město Přeštice jde s dobou i v oblasti automobilů pro pečovatelskou službu. Díky evropské dotaci v předchozích měsících pořídilo dva nové elektromobily.

V červenci 2023 byl uveden do provozu již druhý elektromobil Dacia Spring pořízený pro činnost terénních a ambulantních sociálních služeb Pečovatelské služby Přeštice. První elektromobil Dacia Spring převzala Pečovatelská služba Přeštice v březnu 2023. K zajištění provozu elektromobilů byly zřízeny i nabíjecí stanice přímo v areálu Pečovatelské služby Přeštice a Městského úřadu Přeštice.

„Jedná se o další krok, kterým se snažíme zefektivňovat, modernizovat a zkvalitňovat terénní pečovatelskou službu. Chceme být u klientů včas a pokrýt větší rozsah terénní služby, kterou poskytujeme každý všední den od 7:30 do 19 hodin. Jezdíme i do spádových obcí, proto je nutné mít dopravu pro naše pečovatelky zajištěnou. Naším cílem je vytvořit kvalitní mobilní zázemí pro poskytování terénní pečovatelské služby pro seniory nebo osoby se zdravotním postižením tak, aby mohli nadále zůstat v prostředí svého domova, kde jsou spokojení,“ vysvětluje Martina Rulfová, DiS., vedoucí Pečovatelské služby Přeštice.

Pečovatelská služba Přeštice pomáhá klientům s hygienickou péčí, podáním stravy, s běžným úklidem domácnosti, zajištěním obědů, nákupů a pochůzek, doprovodu a dopravy. Její klienti mohou využívat i středisko osobní hygieny s bezbariérovou koupelnou a službu praní prádla v prádelně střediska, které je součástí pracoviště v Máchově ulici v Přešticích.

zdroj: Martina Rulfová, DiS., Pečovatelská služba Přeštice