Rokycany čeká komplikovaný víkend. Jiráskova ulice bude uzavřena
Rekonstruovaná Jiráskova ulice v Rokycanech, zdroj foto: město Rokycany
Rekonstruovaná Jiráskova ulice v Rokycanech, zdroj foto: město Rokycany

Rokycany čeká komplikovaný víkend. Jiráskova ulice bude uzavřena

7 září, 2023 0 Od Pavel Žižka

Nejdůležitější dopravní tepna v centru Rokycan prochází náročnou rekonstrukcí. Její zásadní část právě finišuje. O víkendu se bude pokládat asfaltový povrch. To si bohužel vyžádá úplnou uzavírku.

První část rekonstruované Jiráskovy ulice bude asfaltována o víkendu 9. a 10. září 2023. Ulice bude zcela uzavřena od okružní křižovatky Plzeňská – Jiráskova – Třebízského (u Střelnice) ke křižovatce k Sokolovně. Autobusy nebudou v sobotu zajíždět na autobusové nádraží, neprojedou ani vozy integrovaného záchranného systému. Průchod chodcům bude zachován po chodnících a po nově vyasfaltované cyklostezce.

„O druhém zářijovém víkendu dojde k asfaltování první etapy Jiráskovy ulice, práce budou probíhat od brzkých ranních hodin, a to do večerních hodin, především v sobotu 9. září, kdy budou dva finišery současně pokládat nový asfalt. Jiráskova ulice v úseku od okružní křižovatky u Střelnice bude zcela uzavřena až ke křižovatce k Sokolovně (s ulicí Svazu bojovníků za svobodu). V rámci první etapy se budou dodělávat chodníky, cyklostezka a sadovnické úpravy. Bude stále pokračovat dopravní omezení v rámci první etapy. V pondělí 11. září začne sloučená druhá a třetí etapa rekonstrukce Jiráskovy ulice. To znamená od Sokolovny až za kruhový objezd s ulicí Josefa Růžičky,“ vysvětlila Šárka Kozlerová z Odboru rozvoje města Městského úřadu Rokycany, která má investici města na starosti.

Město Rokycany se zároveň omlouvá občanům bydlícím v Jiráskově ulici a v okolí za hluk ze stavby od sobotních ranních hodin, kdy budou práce zahájeny po šesté hodině ráno. Asfalt by měl být položen v sobotu 9. září.

DOPRAVNÍ OMEZENÍ 9. a 10. ZÁŘÍ 2023

Pro veškerou dopravu bude úplná uzavírka silnice č. II/605 v Rokycanech, ulice Jiráskova, v úseku od okružní křižovatky ulic Plzeňská, Jiráskova, Třebízského (u Střelnice) ke křižovatce Jiráskova x Svazu bojovníků za svobodu. Objízdná trasa pro veškerou dopravu je vedena obousměrně po silnici č. II/605 ulicemi Třebízského a Soukenická. Nebude umožněn ani průjezd integrovaného záchranného systému a zásobování.

Chodci mohou využívat chodníky a cyklostezku v ulici Jiráskova, přecházení Jiráskovy ulice bude možné po původním asfaltu, tedy u Střelnice a na druhé straně u Sokolovny. Žádáme občany, aby z důvodu bezpečnosti nepřecházeli po asfaltovaném úseku.

Celkem 40 autobusových spojů bude v sobotu 9. září obsluhováno z náhradní zastávky. Autobusy nebudou moci zajíždět na autobusové nádraží. Náhradní zastávka je přesunuta do Plzeňské ulice, u okružní křižovatky u Střelnice (u vchodu do parku U Plzeňské brány). Městská hromadná doprava bude obsluhována též z náhradní zastávky v Plzeňské ulici.

Z důvodu omezení pohybu v Jiráskově ulici bude uzavřena pobočka České pošty, Jiráskova 247. Nejbližší pobočka pošty je v Plzni na adrese Rokycanská 130.

DOPRAVNÍ OMEZENÍ OD PONDĚLÍ 11. ZÁŘÍ

V pondělí 11. září bude zahájena spojená II. a III. etapa opravy Jiráskovy ulice, tedy od křižovatky Jiráskova x ulice Svazu bojovníků za svobodu až za okružní křižovatku Jiráskova x Josefa Růžičky. Jiráskova ulice bude stále jednosměrně průjezdná, ve směru na Prahu. Od pondělí nebude možné odbočit z Jiráskovy ulice ulicí Svazu bojovníků za svobodu do ulice Dukelská. Zároveň nebude možné využívat městské parkoviště u „starého nádraží“ v ulici Svazu bojovníků za svobodu, a to od pondělí 11. září, kdy začne samotné frézování zbylé části Jiráskovy ulice a právě ulice Svazu bojovníků za svobodu.

zdroj: Mgr. Adriana Jarošová, město Rokycany