Skláři i hudebníci míří do Domažlic a těší se na návštěvníky
Kapela 1/2Rebel, zdroj foto: město Domažlice
Kapela 1/2Rebel, zdroj foto: město Domažlice

Skláři i hudebníci míří do Domažlic a těší se na návštěvníky

7 června, 2023 0 Od Pavel Žižka

Vltava, Epydemye, 1/2 Rebel a Švihadlo. To je sestava vystupujících kapel, které budou hosty letošního ročníku domažlického multižánrového festivalu Hudba pod hradem, který se v zahradě Chodského hradu bude konat 7. a 8. července. Už tradičně doplní sklářské sympozium, které bude v tomto období probíhat v centru chodské metropole.

V pátek 7. července v 18:00 festival zahájí česká kapela EPYDEMYE. Původně mainstreamová folková skupina začala do své muziky přibírat popové i rockové vlivy a její energická vystoupení si získávají čím dál více posluchačů.

Od 20:00 vystoupí skupina VLTAVA. Jedna z nejosobitějších domácích kapel, v jejímž čele stojí herec, zpěvák, kytarista, autor textů a hudby Robert Nebřenský, je stálicí české klubové a festivalové scény.

V sobotu 8. července zahraje od 18:00 1/2REBEL. Tvorba plzeňské country-rockové kapely, která bude zřejmě všem místním velice dobře známá, vychází z moderního country, které je značně ovlivněné rockovým soundem.

Program pak v sobotu od 20:00 uzavře reggae skupina ŠVIHADLO, která letos slaví 40 let od svého vzniku. V roce 1983 založil kytarista a zpěvák Petr Šturma kapelu Nouzový východ, která byla poměrně záhy přejmenována na Švihadlo. Již od svých počátků se kapela orientovala na styl reggae a stala se asi nejvýraznějším zástupcem tohoto hudebního stylu u nás.

Vstupenky můžete zakoupit v městském infocentru na Chodském náměstí nebo na jeho webu. Zakoupené vstupenky jsou vždy platné na celý den akce. Vstupné v předprodeji činí 250 Kč/den, na místě v den akce bude za 290 Kč/den.

zdroj: Josef Babor, město Domažlice