V Nebílovech se chystá borůvkové odpoledne
Kanadské borůvky, ilustrační foto, zdroj foto: Pixabay
Kanadské borůvky, ilustrační foto, zdroj foto: Pixabay

V Nebílovech se chystá borůvkové odpoledne

9 července, 2023 0 Od Pavel Žižka

Nebílovské sady už dávno nejsou jen o jabloních a jablkách. Kdo to tu zná, ví, že tu rostou mimo jiné i keře, v jejichž větvích se v těchto dnech začínají modrat malé kuličky. A právě díky nim tu na 22. července chystají borůvkové odpoledne.

Od 13 hodin se můžete těšit na lahodnou potravu pro tělo i ducha. Podávat se budou nejen čerstvě natrhané borůvky, ale i borůvkové speciality – borůvkové koláče, borůvkové knedlíky, borůvkový pohárek, palačinky, borůvková limonáda a další produkty z místních sadů. Připraveno bude i slané občerstvení, kavárna, pivo a víno.

Rodiny s dětmi jistě ocení program pro děti, včetně pohádky v podání divadelní společnosti Divadlo Múza, která začíná v 15 hodin. Od 13 do 20 hodin budou hrát báječné kapely DUO MANINACS ACCORDIONS, NO PICCOLO BAND, VÁCLAV KVĚTOŇ BAND. Od 16 do 18 hodin navíc bude přepraven i fotokoutek s borůvkovými rekvizitami – skvělá příležitost pro vás Facebook nebo Instagram.

Vstupné činí 50,- Kč, děti mají vstup zdarma a vstup je možný i pro psy na vodítku. Parkování bude možné na obecním parkovišti na kraji obce.

zdroj: Sady Nebílovy