V Rokycanech začala revitalizace Husova parku
Husův park, zdroj: město Rokycany

V Rokycanech začala revitalizace Husova parku

10 října, 2022 0 Od Pavel Žižka

Na začátku října začaly práce na revitalizaci rokycanského Husova parku, který je mezí místními známý též pod názvem Stráň. Jedná se totiž nejen o cíl příjemných procházek nedaleko centra Rokycan, ale též o vyhlášenou geologickou lokalitu – přírodní památku Rokycanská stráň. Revitalizace naváže na dosavadní snahy tuto část okresního města postupně oživovat.

První parkové úpravy těchto míst pochází z 19. století. Největší slávu zažil park v období první republiky. Nově by se tu měla objevit drobná architektura, například zídky z pohledového betonu u vstupů do Husových sadů nebo zábradlí na vyhlídce, lavičky, odpadkové koše a informační tabule nebo vegetační prvky. Počítá se také s  přemístěním prvního zastavení Křížové cesty na Kalvárii.

Pokud zastupitelé schválí rozpočet na následující roky, měly by se na Stráni objevit také nové fitness prvky, hřiště pro psy, altán a několik dětských hřišť. Ta budou sloužit například pro míčové hry nebo nabídnou různé dřevěné prvky.

První etapa revitalizace potrvá asi rok a půl  a vyjde na necelých 20 milionů korun. Etapa zahrnuje komunikace a zpevněné plochy, velkou lávku přes rokli u hřbitova, malou lávku nad koupalištěm u ulice Nad Strání a lávku pod vyhlídkou nad fotbalovým stadionem.

zdroj: Město Rokycany